Як подолати сезонну депресію?

2 Грудня 2019

Зі зменшенням світового дня люди нерідко відчувають погіршення настрою, зниження працездатності. Всі ці симптоми зазвичай пов’язують з сезонною депресією.

Поганий настрій, небажання щось робити, млявість, зниження працездатності, брак життєвої енергії та неможливість сконцентруватися. На це зазвичай скаржаться люди, які вважають, що схильні до сезонної депресії. Харків’яни розповідають – вони, дійсно, відчувають, що з настанням холодів зімнюється настрій та рівень активності і діляться рецептами, як подолати сезонну депресію:

Настроение? Побольше гулять на свежем воздухе, поменьше политики.

Да, бывает – утром встаешь, а оно вообще ничего не хочется.

Надо попасть в какое-то общество, где веселые люди. Если на работе все отлично, то все замечательно.

Знакомо. Ничего, зарядку по утрам делаю, чтобы не было депрессии.

Слід розрізняти справжню депресію і сезонне зниження настрою – говорить психолог Максим Жидко. Депресія, що зумовлена сезонними рецидивами захворювань, повинна лікуватися за допомогою фахівців. А те, що люди зазвичай пов’язують із сезонною депресією, насправді є реакцією організму на сезонні зміни у природі:

Максим Жидко, психолог

Происходят биологические изменения, связанные с укорочением светового дня, понижением температуры. Мы все-таки адаптируемся к этому и адаптируемся тем, что снижаем привычный для теплого времени вид и стиль активности, а кроме этого происходит еще перестройка психологическая, связанная с тем, что снижаются  наши возможости ярко проводить время, как это происходит в весенне-летний период.

Оскільки люди вже не можуть провести багато часу на вулиці, як це буває зазвичай у теплу пору року, знижується їх соціальна активність. Найбільш складно перебудуватись тим людям, у яких діапазон цієї соціальної активності невеликий.

Максим Жидко, психолог

Если говорить о сугубо психологических причинах, то, безусловно, на сезонные колебания, как и на любые другие изменения, остро реагируют люди, у которых отсутствует смысл в жизни, т.е. если у нас отсутствует какой-то осознанный внятный смысл, то, в принципе, нас очень легко вышибить из седла и, конечно, даже биологические факторы, сезонные климатические изменения нас вышибают.

Крім того, до сезонних перепадів настрою більш схильні люди похилого віку, люди, ослаблені хворобою, та ті, які пережили стрес. Щоб уникнути сезонних коливань настрою та зниження працездатності, слід дотримуватись наступних рекомендацій:

Максим Жидко, психолог

Занятия спортом, поддержание режима дня, правильное питание и чередование видов физической аткивности – те простые, доступные каждому человеку средства, которые позволят нивелировать те сезонные колебания настроения, активности, энергичности, которые присутствуют у нас.

Слід пам’ятати, що наш настрій багато у чому залежить від нас, отже, якщо ваш день буде насичений різного роду активностями, то часу на сезонну хандру не залишиться.

Ірина Дергоусова, Віктор Сєріков.