Як почуваються митці під час карантину

30 Квітня 2020

Через карантин в Україні продовжують бути зачиненими мистецькі заклади. Втім, самі творчі люди не втрачають натхнення та продовжують творити. Далі у нашому сюжеті – один із прикладів, як почуваються митці під час карантину.

Українські музиканти разом зі своїми  європейськими колегами, митцями з Угорщини, Італії, Португалії записали музичне відео в умовах карантину. 10 музикантів виконують улюблені композиції у себе вдома аби підтримати людей у нелегкий для всього світу період.

Ана Сагалова, піаністка

В усьому світі зараз стає все більш популярна класична музика, тому що вона підтримує, вона надає сили, вона надихає, вона надає можливість вірити в найкраще і це гарно, що ми продовжуємо цю класичну традицію.

Анна Сагалова – піаністка, викладачка в Харківській академії мистецтв.

У ролику виконала музику Шопена. Ідея створити музичний перформанс виникла саме у харків’ян. Фестиваль «Харківські асамблеї», який щорічно проводять у Харкові, дав можливість познайомитись з виконавцями класичної музики з усього світу та разом генерувати цікаві ідеї.

Анна Сагалова, піаністка 

Професор з Віго, він дуже відомий ударник. Він створив 5 своїх записів і потім сам це об’єднав і створив такий перформанс музичний. Професор Будапештської консерваторії,  він створив дуже цікавий твір. Він зробив варіації на тему української народної пісні і він дав нам привітання на англійській мові та на українській.

На відео музиканти починають з привітань, а далі показують майстерність гри на різних музичних інструментах.

Музикантам, як і представникам інших професій, доводиться підлаштовуватися під карантинні умови. Власне Анні доводиться навчати студентів онлайн, а для музикантів це є не досить зручно – перенести на невизначений термін виступи. Але харків’янка вбачає у цьому часі і позитивні сторони.

Анна Сагалова, піаністка 

У мене є трохи більше часу для того, аби працювати над наступними програмами, я маю таку можливість. У мене є трохи більше часу, аби спілкуватись зі своєю дитиною. Трошки дібратись до літератури – почитати, попрацювати.

Анна каже, у неї творча родина, тож, усі один одного надихають.

Анна Сагалова, піаністка 

Мой муж преподает. Он занимается в одной комнате, занимаюсь в другой комнате, ребенок сам сидит в другой комнате занимается онлайн или играет на гитаре – так что у нас сумасшедший дом.

Зупинятися музиканти не планують. Вже незабаром вийде новий проект, зізналася Анна.

Олена Павличенко, Євгеній Сєріков.