Як підготувати авто до зими

2 Грудня 2019

На дворі вже зима, а це означає, що незабаром на дорогах буде сніг, крига та ожеледиця, що значно погіршить умови керування автотранспортними засобами.

Неочищений номер, який не проглядається з відстані 20 метрів може наразити водія на штраф. На перший раз – це 170 гривень. У випадку повторного порушення протягом року водія можуть позбавити прав. Крім того, з першого жовтня за межами населених пунктів необхідно вмикати ближні фари. А ще слідкувати за станом гуми.

Євген Мінжерян, інспектор патрульної поліції

Гума для легкових автомобілів, а це у нас автомобілі до 3,5 тон загальною масою – протектор має бути не менше ніж 1,6 міліметрів, для вантажних автомобілів не менше ніж 1 міліметр. Штраф за це мається – 340 гривень перший раз і другий раз, якщо протягом року водія зупинять – це позбавлення права керування, але це уже на розсуд суду.

А от за їзду у зимовий період на літній гумі штраф не передбачено. Попри це майже всі водії, яких ми опитали, задля власної безпеки «перевзули» свої автівки.

Є дуже простий водійський закон – дорога нічого не пробачає. І все.  Тільки ожеледиця перша з’являється, тоді починаю «перевзуватись».

Летняя и зимняя резина имеют разную плотность, разную температуру и разное трение с поверхностью дороги. Соответственно, зимой она становится пластмасовой и не тормозит на поверхности дороги.  Морозы наступают, слякоть, снег и до этого стараюсь переобуться.

Погода уже к тому располагает, нужно меняться вовремя. Мы возим деток, для безопасности своей и пешеходов. В октябре стараемся уже поменяться. Октябрь – ноябрь, а там – смотри по погоде.

Та зустрілись нам і ті, хто досі їздить на літній гумі.

Та я не ездил еще вообще на ней. У меня две машины. А на этой я еду сейчас на «Лоск», там и вулканизация сразу. «Переобуюсь» сейчас и поеду уже на зимней резине. Пока погода позволяла же, нет снега, ничего такого.

Літню гуму на зимову необхідно змінювати, коли середньодобова температура сягає +7 градусів, говорить власник одного з СТО Андрій Покатило. Проте на практиці, черги на шиномонтаж вишиковуються із першим снігом.

Андрій Покатило, власник СТО

Есть ответственные, которые заранее записываются и без проблем переобуваются, а есть клиенты, которые создают ажиотаж и работу до ночи.

Загалом, говорить Андрій Покатило, на сьогодні вартість зміни шин цілком доступна і складає 300 – 400 гривень. Тож задля власної безпеки та безпеки інших не варто цим нехтувати.

Юлія Котелевська, Макс Артамонов.