Як набути громадянство України?

14 Серпня 2019

За перше півріччя цього року більше 1000 іноземців  стали громадянами України, звернувшись до Державної міграційної служби області. Як набути громадянство нашої держави та які приводи для відмови? У Головному управлінні Державної міграційної служби області дали роз’яснення з цих та інших питань.

Громадяни України наразі можуть відвідувати більше 130 країн світу без оформлення віз. Це призводить до підвищення попиту на отримання громадянства України – розповіли у Головнму управлінні Державної міграційної служби області.

Ольга Михайлович, головний спеціаліст управління з питань громадянства, паспортизації, реєстрації та еміграції ГУ ДМСУ у Хар. обл.

Найбільше всього в нас звертаються громадяни Близького Сходу, не тільки студенти, ті, що приїхали, уклали шлюб з громадянками чи громадянами України, проживають на території України, або навпаки – наші дівчата виїжджають до інших країн. Там укладають шлюби і там проживають, і постає питання, що все ж таки і друга половинка хоче отримати українське громадянство.

Найчастіше зараз хочуть отримати українське громадянство громадяни Сирії, Іраку, Ірану, Афганістану, Йорданії, Лівану, Російської Федерації. Громадяни Китаю, В’єтнаму частіше звертаютьcя з приводу надання громадянства дитині.

Гага Кікнадзе, головний спеціаліст із зв’язків з громадськістю та ЗМІ ГУ ДМС України у Хар. обл.

У них народжується дитина в Україні, яка може бути офіційно громадянином України. Тобто, якщо ви народились на території України і ваші батьки -українці, ви автоматично є громадянином України. Якщо один із батьків -громадянин іноземної держави, треба підтвердити громадянство України.

До того, як надавати громадянство іноземцю, Державна міграційцна служба робить відповідні запити до СБУ та поліції і ті здійснюють відповідні перевірки. Відмови у надання громадянства України є, але вони трапляються не так часто – говорять у Державній міграційній службі.

Ольга Михайлович – головний спеціаліст управління з питань громадянства, паспортизації, реєстрації та еміграції ГУ ДМСУ у Хар. обл.

За набуття громадянства сплачується адміністративний збор у сумі  137 65 копійок, за прийняття до громадянства України через указ Президента передбачається державне мито 8 гривень 50 копійок.

Нерідко громадяни України, виїхавши за кордон та легалізуючи себе там, оформлюючи відповідні документи, думають, що вони у такий спосіб автоматично втрачають громадянство України. Але це не так – говорять фахівці. Вони залишаються громадянами України. Оскільки процедура виїзду на постійне місце проживання оформлюється через підрозділи Державної міграційної служби.

Ірина Дергоусова, Макс Артамонов.