Як на Харківщині святкуватимуть Всесвітній День науки

8 листопадаа 2018

Молоді науковці Харкова та області готуються до Всесвітнього дня науки. Відзначати цей день на Харківщини вже стало традицією.

Цього року заходи з нагоди всесвітнього  Дня науки в нашому регіоні об’єднають не лише харківських науковців, але і вчених з Німеччини, Франції, США, інших країн світу та міст України. Вищі навчальні заклади Харкова вже підготували програму, з якою зустрічатимуть Всесвітній День науки. Наприклад, значна кількість заходів відбудеться в аграрному університету імені Докучаєва, розказують в обласній адміністрації.

Наталія Куфтеріна, радник голови Харківської облдержадміністрації

Університет аграрний підготував дуже цікаві завдання для студентів, це буде і знайти найродючіший грунт і розпізнати корисні копалини, наприклад, яку з корисних копалин можна їсти і побачити, який вигляд вона матиме. Також розібрати насіння культурних рослин, визначити, які рослини не є корисними.

Окрім цього, на базі аграрного університету члени Ради молодих вчених та запрошені особи висадять ландшафтну композицію у формі знаку нескінченності, який символізуватиме наукові відкриття, як нескінченний процес пізнання світу.

У політехнічному університеті пройде фестиваль наук. У закладі розташується лабораторно-експериментальна зона, зона майстер-класів, лекторії та інше.

В університеті сільського господарства імені Василенка пройдуть науково-практичні семінари, круглі столи та інші заходи.

Наталія Куфтеріна, радник голови Харківської облдержадміністрації

Також цього року буде в Харкові відбуватись 8 Міжнародна конференція «Хімія гетероциклічних сполук, присвячена пам’яті професора Орлова. Це проводять разом молоді науковці університету Каразіна та Інституту монокристалів.

У конференції візьмуть  участь більше 150 науковців. Серед них доповідачі та керівники закордонних лабораторій Німеччини, Чехії, Бельгії, США, Канади та інших країн.

Вже на днях оновиться склад Ради молодих вчених при Північно-східному науковому центрі, в яку ввійдуть не тільки науковці Харківщини, але й представники Сумської та Полтавської областей. Харківщина завжди пишалася своїми вченими, говорить заступник директора Департаменту науки та освіти Володимир Ігнатьєв.

Володимир Ігнатьєв, заст. директора Департаменту науки та освіти Харківської облдержадміністрації)

За останні роки зроблено дуже багато і географія наукових досліджень учених Харківщини охоплює і територіально майже весь світ і практично у більшості галузей.

З Харковом пов’язані імені нобелевських лауреатів: Семена Кузнеця, Льва Ландау, Іллі Мечникова. Сьогодні науковці Харківщини продовжують займати лідируючі позиції серед досліджень в області оборонної, ядерної, космічної та іншої сфер, розповідає Володимир Ігнатьєв.

Для вчених заходи з нагоди Всесвітнього дня науки продовжаться аж до кінця листопада, коли святкуватимуть 100-річчя заснування Національної академії наук України.

Олена Павличенко, Віктор Сєріков.