Як допомогти постраждалим від насильства в сучасному світі

8 Серпня 2019

«Насильство в сучасному світі. Як допомогти постраждалим». Правозахисники, громадські організації та психологи обговорили шляхи подолання насильства в суспільстві.

На сьогодні найбільше фактів насильства зустрічаються в місцях позбавлення волі, в правоохоронних органах та закритих медичних закладах. Такі факти правозахисники виявляють під час традиційних моніторингових відвідувань цих закладів.

Сергій Кузьменко – рег. представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Харківській області  

Під час цих візитів виявляються різні факти щодо поводження з людьми, які є в містах позбавлення волі, в містах, де закритті установи і їм надається медична допомога, в цих містах виявляються факти насильства над цими людьми.

Лише за 2018 в Україні було винесено 20 вироків за насильство над людьми з боку посадових осіб, здебільшого це правоохоронці.

Сергій Кузьменко, регіональний представник уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Харківській області    

За результатами моніторингових візитів до 4 психоневрологічних інтернатів, хотілось би зауважити, що найбільших зауважень у Панютінському інтернаті.  Там у кімнаті реабілітації металеві двері за гратами з наглядовим віконцем, куди поміщають на два-три місяці за непослуг.

Факти порушення прав людини, зокрема, насильства помічаються і в школах, так зване цькування, або булінг. Зараз люди мають достатньо інформації і часто звертаються до фахівців за допомогою – це і батьки, і самі школярі.

Олександр Міненков – рег. координатор взаємодії з громадськістю уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Харківській області  

Людям и обществу надо понимать, что права человека заканчиваются там, где они начинают нарушать права другого человека, поэтому надо людям рассказывать, где они могут получать качественную помощь.

По допомогу потрібно звертатися до представника уповноваженого з прав людини у Верховній Раді.

Насилля правозахисники ділять на фізичне та психологічне, посилюють негативну ситуацію і військові дії на Сході країни.  За допомогою звертаються здебільшого тимчасово переміщені особи і ті, хто пройшли військову службу. Часто в таких ситуаціях допомагають громадські організації, що діють на безоплатній основі.

Андрій Гайдабрус, заступник голови громадської організації

Структура нашей организации разделяется на психологическую помощь, и у нас заключены договора с медценром, где мы можем качественно и всесторонне помогать человеку в плане медицины. Помимо этого у нас заключены договора с психологами, помощь оказывается, как однократно, так и несколько месяцев.

Тимчасово переміщені особи, які проживають в Харківській області і сьогодні мають продовжувати отримувати психологічну допомогу – впевнені спеціалісти, бо не одразу порушення психіки дають про себе знати.

Людмила Зана, психолог

Психологическая реакция этих людей на такие трудности, она гораздо интенсивнее и приводит к таким состояниям – головные боли, головокружение, неконтролируемые приступы паники, нежелания что-то делать, не могут справиться со своим состоянии, и на фоне их проблем фоном идёт то, что они пережили в Луганской и Донецкой области, откуда им пришлось уйти.

Тож за словами фахівців у сучасному суспільстві права людини захищені і кожен громадян має знати, що може отримати безкоштовну допомогу як юридичного, так і психологічного характеру. Присутні закликали в жодному разі не терпіти насилля ані дома, ані на роботі, чи на навчанні і про всі факти повідомляти у правоохоронні органи або у громадські організації.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.