Виставка живопису

12 листопадаа 2018

У галереї «Мистецтво Слобожанщини» відкрилась виставка живопису українських художниць Тетяни Сенченко та Інни Абрамової під назвою «Подорож серцем». На полотнах представлений улюблені жанри художниць – пейзажі та натюрморти.

Зів’ялі соняхи, які стоять на полях до самої зими, чи зв’язані в пучок трави, що сохнуть у вікна. Це суто українська природа, яка відчувається серцем, розповідають авторки картин. Проте, кожна з них відчуває цю саму природу по-різному.

Інна Абрамова, художниця

Це така  трошки імпресіоністична манера, звичайно, не реалістична, мені подобається використовувати  чисті кольори, брати дуже яскраві, чисті, щоб вони були відверті і відкриті.  Мабуть, трошки, як я.

Через свої роботи Інна любить говорити про холодний осінній смуток, сонячний літній день і відчуття свободи.

Олена Павличенко, кореспондент

Широкі, експресивні мазки дають можливість гостріше сприйняти всю широту української природи, це, як відображення свободи, яку не важко відчути на картинах художниці.

Інна малює і харківські пейзажі і свої рідні – донецькі, за якими вона сумує і куди тягнеться її серце, розповідає художниця

Інна Абрамова, художниця

Це моя вулиця, вона така, якою є і весною, і осінню. І майже завжди, бо там немає ні асфальту,  нічого. Оці лужі, це наче завжди, наче щось таке, що не змінюється,  і мені це подобається, тому що це відчуття дому, відчуття того простору, в якому легко дихати насправді.

А ось Тетяна Сенченко зустрічає всіх відвідувачів соковитими яблуками з українських садів та яскравими букетами квітів.

Тетяна Сенченко, художниця

В основном здесь обыграны цветы, серия «Пионы» представлена тоже с натуры. Белые цветы, градация разных оттенков – мне очень интересно было работать. Она, наверное, на данном этапе самая свежая по ощущениям для меня.

Окрім натюрмортів та пейзажів, художниця представляє і жіночі портрети. Героїні її робіт оточені яблунями та налитими соком плодами. Світлана розповідає, як стала однією з натурниць художниці. Жінки – сусідки по дачам і обидві люблять природу.

Олена, натурниця

Мне очень нравится, потому что эта картина передает то мое настроение, которое было у меня на тот момент: спокойствие, удовлетворённость, радость от буйного цветения природы, этих яблок зелено-красных. Результат вы видите, ну а Таня, конечно, молодец.

Обидві художниці – вихованки Харківської академії дизайну та мистецтв, але манери і стилі їх робіт різняться. Об’єднує їх те, що і Тетяну Сенченко, і Інну Абрамову надихає все, що дарує рідна українська земля.

Світлана, відвідувачка виставки

У Инны, конечно, очень свежий и очень мне нравится цветовое решение, вот они, наверное, такие бодрящие для утра, что ты проснешься, посмотришь   и тебе станет как-то радостно, наверное, на душе. Заметно, что это работы девушки помоложе.  У Татьяны более глубокое, более  спокойное, более  душевное, в этом плане.

Виставка продовжиться до 24 листопада. В її рамках відбудеться низка культурних заходів: лекції, творчі зустрічі та майстер-шоу.

Олена Павличенко, Макс Артамонов.