Висновки та результати EdCamp 2019

12 Липня 2019
У Харкові завершилася 5 освітянська (не)конференція EdCampале робота у цьому напрямку не зупиняється. Попереду новий навчальний рік, протягом якого будуть впроваджуватися нові методики та освітні технології. 
 
Майже 200 експертів та експерток виступили  із презентаціями своїх інновацій у сфері освіти під час 5-і (не)конференціі EdCamp 2019 у Харкові.
По цим наробкам протягом року  у регіоні планується провести маленькі районні 
EdCamp за ініціативою районних адміністрацій, адже ініціатива цієї події виходить саме знизу – від самих вчителів. Цього року більшість учасників не конференції були з Харкова, бо саме тут народився український EdCamp  і звідси його ідеї розповсюдилися на всю Україну.

Світлана Резван, радниця голови Харківської облдержадміністрації

Вони дуже активні, бо вони відчувають підтримку влади , вони відчувають підтримку Юлії Олександрівни не тільки на словах, але і на справах , бо і участь, і використання матеріалів (не)конференції, і використання наробок, воно дуже підтримується і взагалі будь-яка ініціатива вчителів провести у себе (не)конференцію едкемпівську – вона підтримана  буде і саме тому у нас вчителі намагаються це робити і загалом ростуть учасники саме з Харківської області.
Харківська область стала базовою для поширення руху відповідальних освітян. І продовжує нарощувати оберти у сфері модернізації системи шкільної освіти.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

4-й рік поспіль Харківська область є першою в Україні за якістю і рівнем освіти, випереджаючи усі міста і всі області. Тому, наші вчителі найкращі, ми ними дуже пишаємося, але для того, щоб не стояти на одному місті , щоб модернізуватися і зберігати цю планку, потрібно навчатися, як людям, так і вчителям. 
Олександр Елькін, натхненник руху EdCamp Ukraine  
Є дуже велика кількість ілюстрацій, як EdCamp змінює життя освітян, ми називаємо це «ефектом довгого хвоста», і відповідно у нас по-іншому проводяться уроки, по-іншому відбудовуються відносини з батьківством, відбуваються зміни кожного дня, навіть те, що вчителі починають вчити англійську мову щоб краще розуміти світ.
Ключовою  темою (не) конференції 2019 стала «Хороша людина. Зрощуємо в Україні», яка стала результатом кількох років обговорень з учителями і цьогорічного візиту організаторів події до Нобелівського лауреату миру Далай-Лами XIV. Він вважає найважливішою задачею сучасності хорошу освіту і вкорінення в дітях принципів етичної взаємодії зі світом.

Світлана Резван, радниця голови Харківської облдержадміністрації

Разом із програмою Міністерства освіти, разом з НУШ, у нас головною цінністю є дитина. Емоційний стан дитини, естетичне виховання, і саме виховання хорошої людини, що було червоною стрічкою цієї (не)конференції. 
В Україні працюють понад чотириста тисяч вчителів, і натхненники руху сподіваються охопити новаціями усіх. Поки що у складі EdCamp Ukraine  нараховується 20 000 вчителів.

Ольга Сітковська, Катерина Махова