Випробування спекою або скільки ще стовпчики термометрів перевищуватимуть відмітку + 30.

31 Липня 2018

Більше 33 градусів напередодні та сьогодні у Харкові, а у області – у Ізюмі –  всі 35-ть – останні дні липня у першій столиці та на Харківщині дуже спекотні. Липень виявився на півтора градуси спекотнішим за кліматичну норму.  Харків’яни по-різному ставляться до такої погоди:

Жарко, плохо, жарко, тяжело.  Заказываем дождик.

Дуже чудова.

Очень жарко. А какой хочется погоды? Не знаю. Чтобы было менее жарко. Градусов 25-ть.

Такий температурний фон нам забезпечили повітряні маси з півдня – кажуть у Харківському гідрометцентрі:

Ігор Кібальчич, синоптик Харківського регіонального центру з гідрометеорології

В последние 3-4 дня, последнюю неделю у нас аномально жаркая погода, связанная с выносом воздушных масс с Ближнего Востока, т.е. со стороны Восточной Турции, Ирана, которая переместилась через Черное море и дошла как бы к нам.  Сегодня и в последние дни у нас температуры ночью колеблются  в пределах 17-23 градуса тепла, а дневные – 29-35-ть. Т.е. это самые высокие температуры на юге, юго-востоке области, а в пределах Харькова – 32-33 градуса.

Найближчими днями погоду зумовить антициклон, який поступово дійде до України з північного сходу.  Суттєвого зниження температури він не принесе. Так, сьогодні вдень ще +27-32. З першого серпня у нічні години буде +14-19, вдень – 25-30. Такий температурний фон триватиме до 7 серпня. А ось з 7 серпня, за попередніми прогнозами, стовпчики термометрів покажуть 23-28 градусів з позначкою «+». Втім опадів не лише найближчими днями, а й до середини серпня годі очікувати:

Ігор Кібальчич, синоптик Харківського регіонального центру з гідрометеорології

Что касается осадков, то мы ожидаем первую половину августа довольно сухую, т.е. каких-то существенных осадков мы по территории области и города не ждем.

За прогнозами синоптиків, серпень очікується за температурою близьким до середніх багаторічних значень, а ось опадів буде менше, ніж зазвичай у цьому місяці.

Ірина Дергоусова, Макс Артамонов. Вечірні новини.