Вимога сплачувати за підвищеними тарифами у метро та міському електротранспорті – незаконна

28 Лютого 2019

Харків’яни незаконно сплачують за підвищеними тарифами у міському електротранспорті та у харківському метрополітені. Рішення суду про призупинення дії підвищених тарифів має виконуватись. Про це сьогодні говорили під час засідання сесії обласної ради.

Депутат обласної ради Дмитро Булах –  один із організаторів «Маршу злих харків’ян» проти підвищення тарифів – нагадує – суд скасував рішення міськвиконкому про підняття вартості проїзду у метро та наземному транспорті. Але міська влада й досі відмовляється виконувати вердикт суду.

Дмитро Булах, депутат Харківської обласної ради

По сегодняшний день горсовет отказывается выполнять это решение, в нарушение Конституции Украины, харьковчане платят лишние три гривни и две – в метро, трамваях и троллейбусах.

Депутат звернувся до аудиторської служби з вимогою перевірити обґрунтованість  управління фінансовими ресурсами з боку керівництва метрополітену.  Тим часом прокурор Харківської області наполягає – рішення суду щодо призупинення дії підвищених тарифів – має виконуватись. Прокуратура відкрила кримінальне провадження відносно чиновників міської ради.

Юрій Данильченко, прокурор Харківської області

Я хочу розставити акценти. З одного боку, маємо рішення суду, що призупиняє підвищення тарифів – з іншого боку – місто-мільйонник вимушене користуватися міським транспортом за цінами, законність, м’яко кажучи, яких стоїть під питанням. Вчора ми отримали дані перевірки Антимонопольного комітету україни, вони вилучені до провадження, захищені таємницею слідства. Комітет встановив кілька значних порушень. Я не хочу гримати по столу  та лякати когось в’язницею, хоча санкція статті передбачає до 5 років позбавлення волі… дотримуватись Конституції України та не чекати, поки папка з доказами переповнюється.

Також, порушення під час встановлення нових тарифів у метро виявили і працівники  Антимонопольного комітету.  Робота міського транспорту не входить в межі повноважень губернатора – це повноваження органів місцевого самоврядування. Втім,  голова Харківської області Юлія Світлична наполягає на дотриманні норм законодавства.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Питання про підвищення тарифів знаходиться в компетенції міської ради – стаття 129, за невиконання рішення суду є відповідальність.  Моя особиста думка – до кожного підвищення тарифів потрібно підходити дуже виважено й обережно, з думкою про людей.

    Оксана Кириченко, Анна Почапська, Дмитро Поздняков.