Впродовж року на Харківщині загалом проведуть 15 Ярмарків здоров’я

20 Серпня 2019

Ярмарок здоров’я, що відбувся у неділю в Пісочині – перший з п’ятнадцяти, які будуть проведені на  Харківщині впродовж року. Про це в програмі «Точка зору» розповіла організаторка проекту, радниця  голови Харківської облдержадміністрації Вікторія Мілютіна.

Ярмарок здоров’я було проведено в рамках проекту «Ефективна первинна  медицина в громаді»,  що фінансується Евросоюзом та за сприяння Харківської облдержадміністрації  .

Вікторія Мілютіна, організаторка  Ярмарку здоров’я

Нам дуже допомогла облдержадміністрація. Зокрема, з  транспортом, безперебійно курсував транспорт, мешканці могли під’їхати. Була мобільна амбулаторія виїзна, мешканці могли зробити обстеження. Працювали спеціалісти із області.

Голова області Юлія Світлична особисто долучилась до Ярмарку здоров’я та взяла участь у роботі кількох тематичних майданчиків та локацій. За словами Вікторії Мілютіної, губернаторка Харківщини сама є уособленням здорового і активного образу життя та  взірцем для наслідування.

 Вікторія Мілютіна, організаторка «Ярмарку здоров’я»

Юлія Олександрівна завітала до нас одразу після марафону, зранку був марафон. І ми разом з мешканцями провели руханку ранкову. Так власними прикладами представники влади пропагували здоровий спосіб життя. Було спілкування і задавали питання, отримували відповіді. Фактично був такий неформальний майданчик спілкування з представниками влади. Це чудово, це збільшує довіру.

Збільшити довіру населення до медицини, сприяти комунікації влади, громади, лікарів – це одне з головних завдань, які ставили перед собою організатори Ярмарку здоров’я. На думку Вікторії Мілютіної,  досягти визначеної мети вдалося.

Вікторія Мілютіна організаторка  Ярмарку здоров’я

Мета наша була – створити майданчик для спілкування сімейних лікарів, лікарів-спеціалістів з мешканцями громади. Мета заходу, щоб люди звернули увагу на своє здоров’я, люди не боялися звертатися до лікарів сімейних, до фахівців.

Якщо раніше людей могли відлякувати у лікарнях черги, некомфортні умови,  відсутність діагностичного обладнання, то впродовж останніх років ситуація, зокрема, на Харківщині, разюче змінилася, говорить медична експертка.

Вікторія Мілютіна, організаторка Ярмарку здоров’я

Кожен місяць поступає нова апаратура, нові мамографи, нові рентген-апарати. Оновлюється апаратура в медичних закладах. Зараз впроваджується телемедицина. Це теж підвищує якість медичної послуги.  І головне – сімейні лікарі, вони перестають бути диспетчерами, які виписують направлення до вузьких спеціалістів, тому що у них немає інструментів для допомоги пацієнту. Вони вже, я впевнена, через деякий час зможуть впоратися з вісьма із десяти питань, з якими до них приходять пацієнти.

Яскравим прикладом змін в області Вікторія Мілютіна називає  і місце проведення Ярмарку здоров’я в Пісочині. А  проводився він у фізкультурно-оздоровчому комплексі, що був зведений за ініціативи голови області Юлії Світличної і відкрився на початку минулого року.

Вікторія Мілютіна, організаторка  Ярмарку здоров’я

Сам ФОК є прикладом змін, які у нас на протязі вже останніх п’яти років, не зважаючи на складну ситуацію в країні. Харківщина, керівництво області, представники всіх гілок, мультидисциплінарний підхід, і представники виконавчої влади, і представники законодавчої  саме в області приділяють увагу не на словах, а на справах розвитку. Маємо чудовий ФОК, ремонти в лікарнях.

Переконувати жителів області в перевагах здорового образу життя та необхідності приділяти гідну увагу власному здоров’ю організатори Ярмарку здоров’я планують і надалі. За словами Вікторії Мілютіної,  впродовж року в області планується провести ще 14-ть акцій подібних тій, що відбулась цієї неділі в Пісочині. Пропозиції щодо районів та майданчиків для проведення заходів можуть надавати громади.

 Ольга Шевченко.