Вподобання харків’ян за результатами соціологічного дослідження.

11 Жовтня 2018

Регіональне соціологічне дослідження «Соціально-політична ситуація на Харківщині» було проведено у вересні 2018 року. У рамках вивчення ситуації на Харківщині соціологи опитали  близько 8 тисяч респондентів. Дослідження провели спільно Український інститут соціальних досліджень імені О. Яременка, Центр соціальних та маркетингових досліджень SOCIS та Центр «Соціальний моніторинг» за ініціативи центру “Третій сектор”.

Експерти фіксують регіоналізацію української політики. Фахівці певні, що жодний політичний лідер, жодна політична сила не зможуть досягти перемоги, опираючись винятково на рекламний підхід, не спираючись на регіональні еліти, на регіональних лідерів. Адже, саме їхній рейтинг  на місцях часто перевищує рейтинги діячів загальнонаціонального рівня. Тож,  авторитетність місцевих лідерів стане  визначальною у формуванні загальних політичних симпатій виборців на місцях. Аби передбачити ситуацію, соціологи провели низку досліджень.

Андрій Золотарьов,  політолог, керівник Центру «Третій сектор»

В июне мы презентовали результаты социологического исследования в Днепропетровской области.  Теперь наступил черед  Харьковской области, которая является одной из знаковых и определяющих в будущем электоральном цикле президентских и парламентских выборов.

У рамках вивчення ситуації на Харківщині соціологи опитали  близько 8 тисяч респондентів.

Дізналися думку  жителів регіону щодо  зовнішньо-політичної ситуації, виборів Президента та  Верховної Ради, а також ставлення до громадсько-політичних діячів регіону.

Ольга Балакірєва, голова правління Українського інституту досліджень

Методика була комбінованою. Це були опитування за місцем проживання «фейс ту фейс», поквартирне. А також використання опитування, яке робиться на планшетах з людьми на вулиці. Як правило, ці результати трошки відрізняються і тому така комбінація дозволяє говорити про певну надійність.

Соціологічне дослідження показало, що з усіх суспільно-політичних діячів жителі Харківщини найбільш позитивно оцінюють роботу голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної. За результатами опитування, майже 70% жителів області, які взяли участь в опитуванні, підтримали чинного губернатора.

Андрій Золотарьов,  політолог, керівник Центру «Третій сектор»

Надо отдать должное Юлии Светличной, она достаточно умело коммуницирует с людьми, она готова ездить на предприятия, ездить в «глубинку» и общаться с людьми на короткой дистанции. Не очень встречающееся качество у региональных руководителей, судя по другим регионам.  И, соответственно, все это отражается в том, что Харьковская область и Харьков  занимают лидирующие позиции с точки зрения качества жизни, социально-экономических показателей по сравнению с другими регионами.

За словами експерта, вирішальним фактором підтримки Юлії Світличної  стала  і її активність у вирішенні соціальних питань. В області, як ніколи раніше, розвивається галузь освіти, ремонтуються та будуються лікарні, відновлюються спортивні майданчики та ключові об’єкти інфраструктури.

Ольга Шевченко.