Водії на дорогах часто не пропускають спецтехніку, що поспішає на виклик

10 Січня 2020

Це оперативне відео надзвичайників. Час прибуття пожежних підрозділів, зокрема, залежить від нормального проїзду до місця пожежі. Цьому часто заважають  припарковані автомобілі, особливо – в центральних районах міста та у дворах житлових багатоповерхівок. Габаритна пожежна техніка просто  не може під’їхати до палаючого об’єкту на належну відстань.

Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ ДСНС у Харківській області

Так припарковані автомобілі, що й навіть не можемо проїхати між ними. І це треба враховувати те, що в нас сучасна техніка.  Вона велика, але по габаритам ця техніка може проїхати по вузьким вулицям, але там ширина така, що там навіть легковий автомобіль не може проїхати легко. Ну, а також проблема ще є в спальних районах, де, як вдень, так і вночі ми не можемо проїхати до житлових будинків і приступити до ліквідації пожежі і евакуації людей, тому що там встановлено стільки машин, що нам необхідно прокладати рукав на 200 – 300 и 500, а колись, і кілометрову лінію нам необхідно прокладати.

Кожна хвилина, втрачена при ліквідації пожежі чи аварії на об’єкті, може призвести до значних людських жертв та масштабних втрат, говорить Ігор Лупандін. Адже за 15-20 хвилин трикімнатна квартира встигає практично повністю вигоріти. Та замість того, аби негайно приступити до гасіння пожежі, пожежникам доводиться розсувати легковики, щоб забезпечити можливість під’їзду. Так сталось і під час пожежі в Одесі, коли автівки просто руками зрушували з місця, щоб спецтехніка могла дістатися до палаючого коледжу. За неправильне паркування передбачені штрафи та, як показує практика, їх не надто побоюються водії.

Дмитро Гайдук, інспектор патрульної поліції

Є штрафна санкція за частиною 1 статті 122 в сумі 255. У випадку, якщо зупинка транспортного засобу суттєво перещкоджає дорожньому руху. Відповідно штрафна санкція буде переходити на частину 3, статті 122, де штраф буде складати 510 гривень.

Ще одна проблема, яка існує на дорогах – це те, що водії часто не пропускають спецтехніку, яка поспішає на виклик. Це кадри з відеореєстратора карети швидкої. Лікарі саме везли госпіталізовану жінку до медзакладу, в той час, як водій та пасажири легковика вирішили порозважатись. Між тим, такі витівки можуть коштувати людині життя, говорить директор Центру екстреної медичної допомоги Віктор Забашта.

Віктор Забашта, директор Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф

Там був і гучномовець, і вони кричали у мікрофон, щоб поступилися дорогою. Насправді ситуація була дуже серйозна і небезпечна для хворої.  Можна тільки здогадуватись, що спонукало людей на таку поведінку, але те, що це ненормально і суперечить якомусь здоровому глузду, це однозначно.

Ще один випадок, коли водій не пропустив швидку допомогу призвів до масштабної ДТП. Аварія сталась у жовтні минулого року на вулиці Шевченка. Тоді водій легковика не пропустив на перехресті карету швидкої, внаслідок чого вона перевернулась. Травми отримали водій, фельдшер та санітар.

Дмитро Гайдук, інспектор патрульної поліції

Якщо в режимі патруля патрульні помічають водія, що не виконує вимог пункту правил 3.2 і не надають перевагу транспортним засобам спеціальних служб. Відповідно патрульні реагують на дане правопорушення, зупиняють автівку та притягають водія за частиною 3 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення, санкція данної статті складає 510 гривень.

Працівники екстрених служб закликають всіх учасників руху ставитися з повагою до  оточуючих і   не перешкоджати руху спецтехніки та паркувати автівки в спеціально відведених для цього місцях.

Ігор Лупандін, помічник начальника ГУ ДСНС у Харківській області

Ми ще раз звертаємось до водіїв, щоб вони не порушували правил безпеки, правила дорожнього руху. На це необхідно звертати увагу  мешканців міста Харкова і гостей міста. Зверніть на це увагу.

Юлія Котелевська, Макс Артамонов