Власниця німецького пінчера розшукує свого улюбленця

10 Січня 2020

Анна Пономаренко через новорічні феєрверки загубила свого улюбденця. Про долю її німецького пінчера нічого не відомо вже більше тижня. Власниця поїхала за кордон, а собаку залишила на перетримці. У ніч з 31 грудня на 1 січня пес втік, імовірно злякавшись гучних пострілів, що лунали на честь свята звідусіль.

Анна Пономаренко, власниця німецького пінчера Райта

Мы уехали за границу и оставили собаку на передержу, и вроде бы всё было хорошо. Когда начались фейерверки в Новый год, собаки были во дворе, закрытые. Но такса подрыла забор и, наверное, испугались и сбежали. Но такса своя вернулась, а наша собака – нет.

Райт має клеймо на животі та попри це вже 9 добу господарка не може знайти свого улюбленця. Жінка впевнена, собаку могли забрати до себе інші люди, тому просить всіх, хто бачив її пінчера, звернутися за цим номером: +380 98 819 5571. Ймовірно через феєрверки та переляк загубився і цей песик. Ось так у новорічному светрі собаку побачили на Гвардіців Широнінців. Небайдужі перехожі привезли її до Центру поводження з тваринами. Тут вона чекає на свого господаря. Собака дуже добра і контакта, навіть вміє подавати лапу.

Галина Лаптій, головний лікар КП «Центр поводження з тваринами

Вона доглянута, вона контактна, поміщена на стаціонар, оглянута лікарями і чекає власника, щоб він забрав її додому.

Впродовж новорічних свят до Центру поводження із тваринами потрапили близько двох десятків собак.

Ольга Голубєва, прес-секретар КП «Центр поводження з тваринами»

Те животные, которые к нам поступили, их увидели люди, что они бесхозные, бегают, ищут. Некоторые с ошейниками, некоторые в одежде были, некоторые – даже с поводками. Их уже, слава Богу, нашли хозяева, они их забрали. Очень поспособствовало этому, что животные были зарегистрированы, они были с жетонами. Также очень выручают подкожные чипы.

Якщо тварина зареєстрована, вона має свій серійний номер, а це значно спрощує пошук її господарів, говорить кінолог Петро Полященко. Взагалі не всі собаки лякаються салютів та петард. Та все ж таки більшість чотирилапих боїться гучних звуків і відчувають паніку. При цьому собаки намагаються втекти і сховатись. Щоб цього уникнути, кінолог радить у новорічні свята планувати свої прогулянки із домашніми улюбленцями та намагатись обходити шумні компанії. А за необхідності – скорегувати час та місце вигулу, щоб не натрапити на канонади феєрверків.

Петро Полященко, кінолог

Да, может вы привыкли гулять с 9 до 10, например, в то время, когда уже застолье переходит на улицу и начинаются салюты, тогда, конечно, начинаются салюты. Тогда, конечно, лучше запланировать погулять пораньше с собакой и в таком месте, где вероятность взрывов салютов будет меньше. То есть, не идти в парк, потому что я там всегда гуляю, а сделать исключение.

Також не варто відпускати собаку на прогулянку без повідця, навіть якщо вона звикла до цього. А ще – тугіше затягувати нашийник.

Петро Полященко, кінолог

Вот мы видим ошейник, при всем желании она его не снимет. Мы понимаем, что если будут какие-то провокации в виде салютов, она испугается или еще что-то, то при всем желании она не сможет вывернуться и убежать.  Конечно, если вы попали под салюты, побыстрее оттуда нужно уйти. Если над головой взрывается, мы не стоим и не ждем, чтоб собака привыкла. Уйти нужно в более тихое место.

Якщо собака перелякалась, заспокоїти її їжею чи то улюбленою іграшкою більш за все не вдасться. А зі стресового стану вона може виходити кілька тижнів. Тож головна порада кінолога – заздалегідь подбати про свого чотирилапого друга.

Юлія Котелевська, Анна Почапська, Дмитро Поздняков, Євген Сєріков