Військовим капеланам вручили державні нагороди

21 листопадаа 2018

У День Гідності та Свободи у Харківській облдержадміністрації приймали військових капеланів. Їм були вручені державні нагороди – відзнаки Президента України.

Цей тиждень пов’язаний з багатьма історичним подіями і датами в історії України – зазначив віце-губернатор Анатолій Бабічев. Сьогодні в нашій державі відзначають День Гідності та Свободи, цієї суботи українці згадуватимуть жертв голодомору. Це ті події, про які ми ніколи не повинні забувати – підкреслив заступник очільника області. Події 5-ти річної давнини дали значний поштовх розвитку держави:

Анатолій Бабічев, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Я впевнений, що ми ніколи не змінимо свій курс на європейські цінності, на євроатлантичну інтеграцію, і Україна вже зовсім інша, і ми її ніколи не змінимо.  І, на жаль, в Україні, на Сході йде війна, на жаль, щодня гинуть наші захисники. І сьогодні за дорученням голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної, яка сьогодні перебуває в Римі, на Саміті Рівності, ми вас запросили, я хочу вам передати вітання, низький уклін від неї за вашу роботу на фронті, в зоні АТО, тому ще без військових священників дуже важко. Ви – та опора для захисників, ви піднімаєте дух, захищаєте нашу країну. Тому ми вам дуже вдячні.

За дорученням голови Харківської облдержадміністрації Юлії Світличної Анатолій Бабічев передав військовим капеланам державні нагороди. За гуманітарну участь в антитерористичній операції відзнаками Президента України були нагороджені священники, які пліч-о-пліч з військовими несуть службу на Сході країни.

Митрофан, керуючий єпархії УПЦ Київського патріархату, єпископ Харківський і Богодухівський

Від свого імені, від імені духовенства в вашій особі хочу передати голові Харківської облдержадміністрації Юлії Світличній за те, що сьогодні було відзначено духовенство нашої єпархії, військове духовенство нашої єпархії, ми всі є свідками того, що у нас, на Сході країни проходить неоголошена війна – сусід топчеться тут по нашій рідній землі і наша церква, як ніхто, перша пішла на допомогу, пішла разом з хлопцями. Пішла на передові, де стоять і по сьогодні, де захищають сьогодні нашу неньку Україну.

Єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан на знак подяки вручив благословенну грамоту Харківській облдержадміністрації.

За словами керуючого єпархії УПЦ Київського патріархату, при єпархії створене духовне управління військового духовенства, за священниками закріплені військові частини, шпиталі, учбові заклади, де вони несуть служіння.

Серед нагороджених протоієрей Григорій Стасюк. У зоні АТО він був від самого початку – з 2014-го, першого разу потрапив туди разом із волонтерами. Побував у різних місцях на Сході – зокрема, у Трьохізбенці, Майорську, Попасній. Каже – священники відчувають, що їх допомога потрібна нашим захисникам:

Григорій Стасюк, настоятель храму святого великомученика і цілителя Пантелеймона УПЦ Київського патріархату,  військовий капелан

З початку бойових дій наша церква, наші священники були з нашими хлопцями в окопах, тому що проливалася кров, втрачалось людське життя, це було тяжко і фізично, і духовно, тому священники завжди перебували з нашими хлопцями, щоб духовно якось укріпити і була духовна розрада,  тому що духовна потреба в них, хто перебуває в зоні бойових дій, вона досить таки велика, як кажуть в народі – на війні невіруючих немає.

Державна нагорода очікуватиме ще на одного військового капелана-харків’янина. Він не зміг сьогодні прийти на прийом облдержадміністрації, бо поїхав на ротацію разом з військовою частиною до зони проведення операції Об’єднаних сил.

Ірина Дергоусова,  Віктор Сєріков.