Військова служба за контрактом

12 Червня 2018

Близько 800 жителів Харківської області підписали з початку року військовий контракт. Про пріоритети комплектування та про збільшене грошове забезпечення військовослужбовців розповіли в обласному військоматі.

У першому кварталі план для Харківської області з набору контрактників становив понад 500 військовослужбовців, з планом область впоралась – говорить обласний військовий комісар Юрій Калгушкін. Завдання для другого кварталу – 550 військовослужбовців. 70% контрактників вже поповнили лави армії. Серед військових 65 жінок. Пріоритетами у комплектуванні є наступні
види Збройних Сил:

Юрій Калгушкін обласний військовий комісар

Це, в першу чергу, десантно-штурмові війська, це морська піхота Воєнно- морських Сил Збройних Сил України, це військові частини спецоперацій, це склади, бази, арсенали і частини протиповітряної оборони Збройних Сил України.

Бажаючих служити за контрактом серед представниць прекрасної статі, як і раніше, не бракує – розповідають у обласному військоматі. Втім, наразі практично всі вакансії для жінок заповнені. Щодо грошового забезпечення професійних військових, то воно за останній місяць збільшилося. В середньому це підвищення становить півтори тисячі гривень:

Юрій Калгушкін обласний військовий комісар

Для рядового складу – від 8 до 9 тисяч. Для сержантського складу – від 8,5 до 9,5 тисяч гривень. Для старшинського складу – від СКЛ 9 тисяч 100 гривень до 10 тисяч. І молодший офіцерський состав – від 11 тисяч гривень.

Крім того, окремі доплати мають військові, які виконують бойові завдання в зоні проведення операції об’єднаних сил. Залежно від лінії, на якій вони знаходяться, ці доплати становлять від 4,5 до 10 тисяч гривень.

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков