Відсьогодні набули чинності нові правила пасажирських перевезень на міжобласних маршрутах

21 Жовтня 2021

Відсьогодні набули чинності нові правила пасажирських перевезень на міжобласних маршрутах. Через поширення коронавірусу пасажири при посадці мають пред’явити сертифікат про вакцинацію або дані тесту на Ковід. Як діють нові правила наші журналісти спостерігали на Південному вокзалі.

Сертифікат, або документ про вакцинацію, або тест, масочку, будь ласка, вдягаєм.

Крім квитка, тепер пасажири, щоб потрапити до іншої області, мають пред’явити додаткові документи.

Антон Білоус, заступник начальника вокзалу «Харків-Пасажирський»

З 21 числа, відповідно до постанови про правила перевезень, пасажири при посадці мають пред’явити сертифікат про щеплення, або ПЛР-тест, або експрес-тест на коронавірусну хворобу, зроблений не більш, ніж за 72 години до відправлення потяга.

Контролювати виконання правил будуть провідники спільно з поліцейськими, будуть проводити вибіркові рейди для виявлення пасажирів, в яких немає квитків або сертифікату чи даних тесту.

Антон Білоус, заступник начальника вокзалу «Харків-Пасажирський»

У разі виявлення пасажира без відповідних документів, провідники зобов’язати викликати правоохоронні органи, повідомити про це начальника потягу і викликати правоохоронні органи.

За словами заступника начальника станції, тим пасажирам, хто не змогли потрапити до потяга через відсутність документів, кошти відшкодують згідно з чинними правилами перевезення.  Для тих, хто не виїжджає поза межі області, нічого не зміниться.

Алла Пашечко, старший стюард потягу Інтерсіті Харків-Київ

Більшість пасажирів вже підготовлена, деякі не знали, але їм проводиться бесіда, також «Укрзалізниця» забезпечила можливість пройти експрес-тестування, але якщо пасажир приїхав заздалегідь і в нього буде час це зробити.

Більшість з розумінням ставиться до нових вимог.

Я путешествую, я не живу в Украине, это норма – в зарубежных странах, вакцинироваться и иметь сертификат и путешествовать вместе с ним.

Віталій, пасажир

Позитивне, з епідемією потрібно боротись – люди мають отримувати щеплення, сертифікати і мандрувати. Якщо вже «червона», «жовта» зона – ви ж бачите, всі лікарні у Харкові забиті. У мене дуже багато друзів, які хворіють, я багато працював в Харкові, і знаю, що серед тих, з ким я працював, шестеро вже померли просто від Ковіду, мого віку, тобто 60+ дуже важко переносять це захворювання.

Ольга Санько, пасажирка

Я вважаю, що в період такої пандемії треба мати сертифікат, особливо тим, хто пов’язаний з громадськістю, викладачам, хто спілкується з контактними особами. Стопроцентно вакцинувалась «Пфайзером», все як потрібно, отримала міжнародний сертифікат, ніяких зручностей не було зовсім.

Були й незадоволені – чоловік без сертифікату не зміг потрапити до салону, аби допомогти жінці поставити валізу.

Посадка – это я сел. На свое место, а мне нужно помочь человеку поставить – нет, не можете.

Альона не встигла вакцинуватись, щоби дістатися родичів, які живуть у Києві, довелося проходити ПЛР-тест у приватній клініці, що коштувало понад 800 гривень.

Альона, пасажирка

Проходила тест ПЦР, чтобы выехать на Киев. домой, просто не подготовились – когда покупали билет, если бы знали что нужен тест, подготовились бы заранее, вакцинироваться не успели, поскольку большие очереди. Ограничения нужны, но чтобы это компенсировалось – платить такие деньги, чтобы поехать к родителям домой, или просто в командировку, тяжело по бюджету бьет.

Пройти експрес-тест відсьогодні можна в приміщенні вокзалу. Пункт тестування працює цілодобово, треба прийти з паспортом та квитком на потяг. Вартість послуги – 350 гривень. На випадок черги радять приходити за півтори-дві години до відправлення потягу.

Ірина, медсестра

24/7 работаем, в течение 25 минут будет готов результат, заверенный мокрой печатью, и 72 часа действителен результат.

Дмитро, військовослужбовець

Потрібно їхати, тому потрібно пройти тест, двічі вакцинувався, але довідки немає. Я – військовослужбовець строкової служби, в нас в медичній книжці все записано, але самого сертифікату немає.

Також на Південному вокзалі працює пункт вакцинації. Сьогодні тут майже немає черги.

Надія, відвідувачка пункту вакцинації

У меня выходной, мне сказали, что здесь прививают, сказали – «Пфайзер», мне подходит.

З ранку встигли вакцинувати понад десять осіб.

Тетяна Дегтярьова, лікарка-терапевт 24 поліклініки

На момент огляду пацієнти повинні бути здорові і мати бажання провакцинуватись. Повинні мати документ, що  засвідчує їх особистість, і наявності згоди сімейного лікаря. Якщо немає підписаної декларації, заносимо їх до системи HELSI і тоді вакцинуємо.

Отримати друге щеплення можна буде в цьому пункті, допоки він буде працювати, якщо ні – то в 24 поліклініці, каже медик. Запевняє – вакцини вистачає, тож зможуть прийняти усіх охочих.

Оксана Кириченко, Дмитро Шаталов