Відкритий воркшоп для харків’ян провели відомі архітектори України та Німеччини

12 Жовтня 2021

«Реновація: Нюрнберг-Харків». Відкритий воркшоп для харків’ян провели відомі архітектори України та Німеччини. Побували там і наші кореспонденти.

Архітектори з Німеччини поділились своїм досвідом облаштування міського простору та перебудови внутрішньоміських артерій у Нюрнберзі. Лекції відблись у рамках відкритого воркшопу «Реновація: Нюрнберг-Харків».

Софія Євсєєва, слухачка

Это отличный опыт, чтобы посмотреть видение немецких архитекторов и те лайфхаки, которые они используют у себя в стране, чтобы их перенять.

Світлана Чистякова, директорка культурно-просвітницького центру «Будинок Нюрнберга»

Це захід, який проходить в рамках тижня Німеччини в Україні. В цьому році святкується вже 30-та річниця співпраці Німеччини та України, і це дуже доречно, що такий проект проходить у рамках цього тижня. Вони – насправді дуже демократичне суспільство, де проходять консультації з населенням щодо дуже важливих архітектурних проектів і мені здається, що це саме те, чого нам не вистачає.

У Харкові жодні проекти благоустрою міського простору з громадою не обговорюють. У місті все робиться виключно на розсуд влади. У зв’язку з цим багато міських об’єктів існують тільки для краси, а зі своїми функціями не справляються. Приклад тому – Привокзальна площа.

Олег Дроздов, співзасновник Харківської школи архітектури

Там какое-то колоссальное количество проблем. Эта площадь не работает, она не аккумулирует людей. Там какой-то конфликт между людьми и таксистами. Там очень сложный узел проблем, который нужно развязать. Она образована 4-мя зданиями, и все в статусе памяток или чего-то очень важного. Но ее миссия сомнительная на сегодняшний день. В общем такой прекрасный кейс, который требует переосмысления.

Багато об’єктів міста доступні не всім городянам. Це зауважили архітектори з Німеччини, які побували у місцях, які стали іміджевими проектами Харкова. Втім, міська влада на чолі із Ігорем Тереховим жодним чином не намагається виправити ситуацію.

Андре Вінкель, архітектор з Німеччини

У нас, в Нюрнберзі і взагалі в Німеччині, дуже велика тема – безбар’єрне середовище. Тут я відвідав парк, який знаходиться біля станції «Ботанічний Сад» і я побачив дуже багато сходів, дуже багато об’єктів всередині цього парку і вони становлять собою бар’єри для певних категорій людей, які не можуть відвідати це місце, і тому я вважаю, що безбар’єрність мала би бути головною темою.

Спільно із німецькими колегами харківські архітектори та учні архітектурної школи обміркували нові підходи до створення сучасного та комфортного середовища у містах. А також розробили нову концепцію Привокзальної площі Харкова. Втім, чи буде вона реалізована міською владою, на чолі із Ігорем Тереховим, залишається відкритим питанням.

Юлія Котелевська, Дмитро Поздняков