Ветерани АТО скаржаться, що зі сторони керівництва області нині їм не надходить жодної підтримки

17 Серпня 2020

Ветерани АТО скаржаться, що зі сторони керівництва області відсутня підтримка. Зокрема, екс-голова Спілки ветеранів Микола Сапелкін розповідає, що більшість з програм, які ще два роки тому активно впроваджувалися на Харківщині, сьогодні не реалізуються.

Більшість програм, які були ухвалені на Харківщині у попередні роки і направлені на допомогу ветеранам АТО та військовим, на сьогодні або згорнуті взагалі, або не виконуються – говорить Микола Сапелкін.

Микола Сапелкін, екс-голова Спілки ветеранів АТО

Обласна програма по забезпеченню житлом, як відомо, не виконується, земельні ділянки виділення призупинені. На мою думку, це відсутність діалогу обласної влади та ветеранів і відсутність політичної волі, адже інтересам ветеранам АТО не багато уваги приділяють, напевно через невідповідність інтересів.

Натомість АТОвці згадують, що ще три роки тому ситуація була іншою, постійний діалог з керівником області, на той момент посаду очолювала Юлія Світлична, давав можливість вирішувати нагальні проблеми, які хвилювали захисників України.

Микола Сапелкін, екс голова Спілки ветеранів АТО 

У першу чергу три роки постійно виконувалась програма по забезпеченню житлом, хлопці, дійсно, отримували житло по обласній програмі, також земельні питання вони реалізовувались. Щомісяця спілка проводила жеребкування щодо розподілення землі. Пам’ятник учасником АТО, не кожне місто України може похвастатися, що є пам’ятник, площа, топоніми, станція метро на честь захисників, за період керівництва областю Юлією Світличною співпраця була на найвищому рівні за всю історію незалежної України.

Проте сьогодні, за словами ветерана АТО,  комунікація між обласною владою та громадськістю повністю відсутня. І йдеться не тільки про учасників бойових дій, а й інших громадських активістів, серед яких чорнобильці та волонтери, які опікуються підтримкою медицини.

Анна Почапська, Ольга Шевченко, Дмитро Поздняков.