Великий Слобожанський ярмарок відбувся у Харкові

1 Жовтня 2018

Продовженням роботи десятого міжнародного економічного форуму  став Великий Слобожанський ярмарок. Два дні поспіль всі райони області презентували продукцію сільського господарства  за низькою ціною.

Перше, що можна почути на ярмарку на майданчику біля «Радмір Експохолу»  – це фольклорні виступи,  костюмовані танці. З кожного куточка доносяться запрошення скуштувати та купити  сало, сир, картоплю, і навіть вишиванку.

На Слобажанському ярмарку багато меду.  Федір Дайнеко привіз свій мед зі Старого Салтову – говорить там він найекологічніший. Ярмарок хвалить, мовляв, подібні заходи потрібні фермерам.

Федір Дайнеко, почесний пасічник України 

Ми, як бджолярі, теж виставляємо свою продукцію, ходимо, спілкуємося з іншими виробниками, я приміром, тут і картоплю закупив і цибулю на зиму, заготовку зробив повністю.

Євгенія Холодняк, виробник молочних продуктів 

Такие ярмарки нужны для того, чтобы мелких фермеров народ узнавал и у них была возможность дальше развиваться.

Здивувала відвідувачів ярмарку кількість закордонних гостей.  Посли багатьох держав прибули на ярмарок подивитися на врожай багатої слобожанської землі. Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні Роман Ващук запевнив, що  залюбки скуштує національні страви та відмітив потенціал співпраці Харківщини та Канади.

Роман Ващук, Надзвичайний та Повноважний Посол Канади в Україні

Я готовий до всього нового цікавого і смачного. Така професійна небезпека для Послів України, що нас перегодовують, але я на це готовий. По-друге, я приїхав сюди по промисловий потенціал Харківської області. Вчора я побував на ФЕДі – це підприємство, де виготовляються високі технології авіаційної промисловості та нанотехнології, вчора ми бачили тестування комплектуючих, які можуть опинитися і в Канаді. Тому тут потенціал є – від короваю до нанотехнологій.

Голова області впевнена, що ярмарок – це своєрідний підсумок врожаю цього року – низькі ціни від виробника, гостинність людей – це все про Харківщину.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації 

Традиційно після економічного форуму проводимо Слобожанський ярмарок. Сьогодні це 700 підприємств, 2500 товарів, доступні ціни від виробника, яскраві експозиції, яскравий настрій, конкурси і святкові концерти і гарний настрій. Я думаю, що це і є Слобожанський ярмарок, коли ми вміємо гарно відпочивати, але і гарно працювати.

На ярмарку можна було зустріти виробників і їх продукцію  і з інших регіонів країни, на цьому акцентувала увагу і народний депутат Ірина Луценко.

Ірина Луценко, народний депутат України, Представник Президента у Верховній Раді 

Приїхало багато представників із Західної України, це означає, що Слобожанщину цінують всі регіони України, на Харківську область рівняється вся Україна, тому Президент покладає великі сподівання на Харківщину, якщо вийде на Харківщині, то вийде у всій Україні, каже Петро Олексійович.

Видовищним показом стала презентація всіх районів Харківщини. Кожен куточок Слобожанщини має свою відмінність, є чим пишатися  у сільському господарстві і у промисловості, що і було презентовано на ярмарку, іноді навіть у театралізованих виставах.

Анна Почапська, Євген Сєріков.