Великі іноземні компанії готові вкладати кошти в українську економіку – наголосив Президент України Петро Порошенко на 10-му Міжнародному економічному форумі

1 Жовтня 2018

Великі іноземні компанії позитивно оцінюють зміни в Україні, оскільки, зокрема, бізнес-клімат в Україні змінюється на краще. На цьому наголосив Президент України Петро Порошенко на 10 ювілейному Міжнародному економічному форумі.

До Харкова на відкриття форуму «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи» Глава держави прибув майже одразу після візиту до Сполучених Штатів. Там Петро Порошенко брав участь у засіданні Генасамблеї ООН та провів низку важливих двосторонніх зустрічей, у тому числі зі світовими лідерами. Відкриваючи  форум, Президент одразу наголошує на важливості заходу, що відбувається у Харкові.  Повертаючись до поїздки за океан, Президент підводить її підсумки:

Петро Порошенко, Президент України

Можу сказати, що нам багато чого вдалося – Росія, як і раніше, перебуває в міжнародній ізоляції. І це було чітко продемонстровано ООН, разом із тим Україна була одним із перших пріоритетів для багатьох лідерів іноземних держав – починаючи від Терези Мей – Прем’єр-міністра Великобританії і закінчуючи Анджеєм Дудой – Президентом Польщі. Починаючи від Прем’єра Норвегії і закінчуючи керівником Австралії і в устах багатьох інших – включаючи Далю Грибаускайте, лідерів балтійських, скандинавських держав – скрізь поставлене абсолютно чітке питання про зміцнення підтримки України, зміцнення єдності в світі для солідарності з нашою державою. Точно буде прийнята резолюція ООН, резолюція по Криму, де Росія буде названа державою, що окупує незаконно українську територію.

Інвестори у Сполучених Штатах дали чітко зрозуміти  – вони готові продовжити співпрацю з Україною – каже Президент:

Петро Порошенко, Президент України

Зустріч з інвесторами пройшла абсолютно блискуче. Ми не почули і це було вперше – жодних зауважень до української влади. А прийшли і ті, хто давно працюють в Україні і мають величезний досвід і ті, хто лише прицілюються і планують заходити на наш дуже привабливий з точки зору іноземних інвесторів ринок. Дехто вже презентував на зустрічі з інвесторами бізнес-проекти, які хочуть реалізовані бути в Україні найближчим часом.

США позитивно оцінюють зміни, які відбуваються в Україні – наголосив Петро Порошенко:

Петро Порошенко, Президент України

Всі абсолютно одностайні у тому, що в Україні, попри те, що ми витрачаємо майже 6% ВВП на сектор оборони і безпеки, в тому числі 3% – на укріплення наших Збройних Сил, української армії, всі підкреслили, що в Україні відбуваються фундаментальні зміни, зміни, які вже приносять свої плоди. І бізнес-клімат, не я кажу, кажуть американці міняється абсолютно переконливо і твердо на краще.

Темпи цих змін необхідно пришвидшити – каже Глава держави. Втім і зараз іноземні інвестори у різних країнах позитивно сприймають покращення бізнес-клімату в Україні. Свідченням тому, каже Президент – постійне заходження до країни потужних інвесторів, потужні брендів, які знаково змінюють економічну ситуацію в державі:

Петро Порошенко, Президент України

Лише у вересні, я думаю, що це дуже яскравий приклад, дали старт кільком великим інвестиційним проектам. Норвезька компанія заходить в сферу відновлювальної енергетики в Херсонську область.  Майже півмільярда  доларів буде вкладено у відновлювальну енергетику. Результатом мого візиту до Саудівської Аравії наприкінці минулого року – саудівська компанія інвестує зараз в український агропромисловий комплекс. І можу наголосити, що це найбільший інвестиційний контракт в сільськогосподарському секторі України за всю історію нашої незалежності. І сталося це не раніше, а саме тепер.

Під час форуму Президент України зробив низку важливих заяв. Про них, у подальших випусках «Вечірніх новин».

Ірина Дергоусова. Віктор Сєріков, Євген Сєріков.