В ЄрміловЦентрі – нова виставка

6 листопадаа 2018

В ЄрміловЦентрі триває персональна виставка української художниці Ніни Мурашкіної під назвою «On the top», на якій вона показала суто жіночне сприйняття світу. Деякі роботи вона створювала разом зі своїм чоловіком, митцем та скульптором, іспанцем Хавєром Єскала.

На перший погляд, простір ЄрміловЦентру перетворився на справжній будуар з усіма жіночими дрібничками, запахом парфумів у повітрі та янгольською музикою.

Проте, це лише на перший погляд, вдивляючись в полотна художниці Ніни Мурашкіної, стає зрозумілим, що янгольське тут тісно переплетене з порочним.

Ніна Мурашкіна, мисткиня

У меня порочные цветы, женщины, заросли.  Страсть, радость, пороки. Мое искусство направлено внутрь, на внутреннее созерцание для поиска гармонии.

На очах – вуаль. Довга червона сукня. Цей колір ліг в основу всієї виставки.   Прогулюючись арт-простором, художниця ніби натякає, що це вона героїня всіх тих полотен.

Олена Павличенко, кореспондент

Ця інсталяція – автопортрет художниці. Вона його створила після того, як одного разу розчарувалась у коханні. Це жінка, вона колюча ззовні, але зсередині тягнуться безліч рук, які торкаються чогось приємного і суто жіночного.

Одну з ключових інсталяцій на виставці художниця створювала разом зі своїм чоловіком – Хав’єром Єскала. Називається робота «Я дуже соромлюсь». Вона має досить відвертий вигляд, проте в неї вкладений глибокий сенс: покажу вам тіло, але збережу найголовніше – свою душу. Тому обличчя і душа жіночого манекена, який знаходиться в повітрі, приховане червоним полотном, розповідають художники.

Хав’єр Ескала, художник (Іспанія)

Я вдохновился идеей «Я очень стесняюсь» и решил добавить развитие этой темы вглубь и нашел ее очень христианской о борьбе души и тела. В этом присутствует дуализм.

Директор ЄрміловЦентру так само знаходить роботу «Я соромлюсь» доволі цікавою. Саму мисткиню вона називає «фонтаном ідей». Ніна Мурашкіна вже і раніше брала участь у резиденціях та кураторських проектах ЄрміловЦентру. Проте, це перша масштабна виставка художниці в Україні.

Наталія Іванова, директор ЄрміловЦентру

Оця бурхливість, оця емоційність, внутрішні такі переживання, все це знаходить відбиток в її творчості, але все одно Ніна – дуже організована людина. Роботи досить яскраві, досить насичені, дуже багато кольору в них і інсталяції теж вибухові, але все одно кожен куточок виставки, кожен куточок простору він обдуманий, пережитий і це знаходить відображення у тій експозиції, яку ми бачимо сьогодні в ЄрміловЦентрі.

Ніна Мурашкіна відтворює власне бачення жінки. Вона, не соромлячись, говорить про недосвідчену закоханість та наївні ігри, в які грає юна дівчина на шляху дорослішання. Але найголовніше, що всі ці розповіді максимально чесні.

СХ 0069(0:01-01:25 Анастасія, відвідувачка виставки)) Сексуальність – це більше щось таке агресивне, щось таке типу чоловічий початок в жінці. Це агресія, це бажання нового, яскравого, гострого. Ну чогось не такого м’якого, як жіночність.

Костянтин, відвідувач виставки

Богатый внутренний мир человека.

 Віолетта, відвідувач виставки

Мне кажется, тут каждый мог себя увидеть. Просто работы очень откровенные и не каждый найдет в себе мужество вот так вот все высказать.

На виставці представлені роботи, які створювались протягом 5 років. Окремі періоди творчості художниці представлені в різних локаціях арт-простору. Тож кожен глядач зможе скласти власне уявлення про те, як молода жінка набуває досвіду та йде до вершини усвідомлення себе.

Олена Павличенко, Макс Артамонов.