В Україні завтра відзначають Міжнародний День волонтера

4 Грудня 2019

Вже завтра відзначатиметься Міжнародний День волонтера. З військовим  волонтером  – харків’янкою Яриною Чаговець поспілкувались  наші журналісти. Далі у Вечірніх новинах – ексклюзивний матеріал.  

2 травня 2014 року розпочалась волонтерська історія Ярини. Того дня до Харківського шпиталю вперше привезли з передової поранених хлопців. Відтоді Ярина допомагає бійцям у військовому шпиталі і не тільки.

Ярина Чаговець, волонтер

Волонтери, які проїздом, наприклад, через Харків, лишають для хлопців в шпиталі побажання різні на прапорах, потім ми їх хлопцям роздаємо, а є прапори, які підписані виключно для волонтерів, там написано, що дівчата – тримайтесь, опікуйтесь хлопцями там, бажаємо перемоги. Ми розвішуємо, звісно в себе.

Це конкретно для хлопців: «Дорогие наши Защитники! Мы в вас верим и всегда ждем. Победы всем нам и Слава Украине!»

У День волонтера для всіх, хто допомагає бійцям на передовій, у шпиталі і не тільки, Ярина з чоловіком готує свято. Вона пам’ятає свої найперші враження від перебування у військовій лікарні у якості волонтера, двох молодих хлопців 18 та 20 років.

Ярина Чаговець, волонтер

Ми поїхали в Чугуїв забирати його особисті речі, його відпустили лікарі і ми їхали і він ходив з паличкою, хромав дуже. І коли ми приїхали з речами, ми почали це витягати, кажу: давай допоможемо. А він: ні, я ж мужик, я маю сам і він його тягне і дверями машини собі по цій рані прямо бахнув і вийшов осколок. Його не могли витягти, бо він дуже близько був до сосудів. І всі лікарі сказали: «Ура!».  Я цю історію запам’ятала на все своє життя.

Вже завтра волонтерів зі сцени будинку офіцерів у Харкові вітатимуть дитячі колективи. Вперше покажуть документальний фільм про волонтерську діяльність за всі 6 років. А найвідданіших своїй справі волонтерів нагородять медалями.

Ярина Чаговець, волонтер

Ми маємо на завтра 2 нагороди «Волонтер України». Завтра мы також будемо вручати одинадцятьом людям. В нас є нагороди, які нарешті доїхали, – нагороди за гуманітарну участь в антитерористичній операції. Ці нагороди нарешті доїхали, бо з 15-го року, ми вручаємо саме волонтерам і є які заслужили цю нагороду від Президента.

На початку, продовжує Ярина, у шпиталі працювали самі дівчата. І тільки двоє чоловіків. Один з них – друг Ярини, загинув на війні того ж 14 року, а інший став її чоловіком, який відтепер працює з військовими на передовій.

Назар Радюков, волонтер

Вот то, что приходит из вне, оно, грубо говоря. Я просто в Айдаре служил, я знаю что это, когда в течение месяца никуда не можешь выйти. Ты сидишь на блокпосту, очень узкий круг единомышленников. А вот люди, которые извне – это люди, которые могут какую-то информацию другую донести, другую точку зрения.

Ярина Чаговець, волонтер

14-15-го було дуже складно, 15-го року було Дебальцево, був теракт в нашому місті. 16-тий трошки спало. 17-18-тий ще трошки спало. Зараз знову починає допомога дуже сильно підсилюватись. Більше людей приходить, більше приносить, більше дає, більше дзвонить і більше готові допомагати.

За роки своєї діяльності волонтери змогли добитись будівництва нового шпиталю для бійців у місті Часів Яр. Розпочали програму для дітей з Луганської і Донецької областей. Тих, які за словами Ярина «сидять у підвалах». Вони возять дітлахів по різних областях Україні і показують красу рідної Батьківщини.

Ярина Чаговець, волонтер

Ми зробили такі от видатні місця, які є. Що в нас лише знають, що є Зеркальна струя і все. Ну, може ще Шаровку. Все. Більше нічого не знають. Не знають навіть, що в нас є Висота Маршала Конєва. І ми, як нашу пам’ятку, як наш намет поставили посередині.

Окрім всього мають й інші програми допомоги та реабілітації бійцям та дітям з тимчасово окупований територій.

Олена Павличенко, Макс Артамонов