В Україні відзначили День добровольця

17 Березня 2020

14 березня в Україні відзначили День добровольця. Саме цього дня 2014 року перші 500 бійців-добровольців самооборони Майдану прибули на полігон «Нові Петрівці» для формування першого добровольчого батальйону для захисту України від російської гібридної агресії. У Харкові на майдані Свободи зібрались близько трьох сотень людей аби відзначити цей день.

Влад Сергеєв – астрофізик за фахом, брав участь у Помаранчевій революції та Революції Гідності, а після Майдану пішов служити у батальйон «Чернігів». Каже – спонукало до цього почуття провини перед Небесною Сотнею.

Влад Сергеєв, доброволець

Були хлопці, які загинули на Майдані, і було велике відчуття провини перед ними. Була «Русская весна», коридор позору, мені зламали челюсті, і восени я пішов служити. Це переважно була Станиця Луганська, ми встановлювали Україну там. Спілкувались з місцевими, вирішували питання людей, які були.

Дехто з учасників акції – у захисних масках – тримають плакати з написами «нам не закриєш рота». Серед них – мати двох синів, які наразі служать на Сході.

Ольга Толок

Сьогодні для мене дуже такий день, мій син був добровольцем, я вийшла, тому що не можна сидіти. Акція для мене – це вибух відчаю. Те, що я написала – нам не закрити рота, це по суті цими масками від коронавірусу нам закривають рота, щоб ми не збиралися.

Учасники акції вийшли не лише підтримати добровольців, а й висловити незадоволення перебігом мінських перемовин.  Так, минулого тижня на зустрічі Тристоронньої контактної групи домовились створити так звану «консультативну раду». За даними документу, опублікованого в ЗМІ, переговори в ній мають вести повноважні представники України, з одного боку, і її окремих районів у Донецькій і Луганській областях, із іншого боку, а Росія стає лише спостерігачем, разом із Німеччиною, Францією й ОБСЄ.

Галина Куц, політологиня, учасниця акції 

Ця трансформація мінських протоколів, де фактично надається суб’єктність, визнається ЛДНР, і Росія фактично не визнається агресором, хоча ми знаємо, хто почав війну й анексував українські території, і виходить так, що добровольці мусять сьогодні мобілізуватися, і нікуди це не дівається.

У будь-якому разі, а особливо поки триває російська агресія, добровольчий рух в Україні не вщухне – кажуть активісти.

Олександр Шевченко, волонтер, учасник акції

Доброволець кожен, хто допомагає, кожен хто небайдужий, кожен, хто допомагає фронту, кожна  бабуся, яка плете сітки для військових, або відкладає по 200 гривень. Від слова доброволець по своїй добрій волі витрачає сили, здоров’я, кладе своє життя задля блага спільного.

Схожі акції до Дня добровольця відбулись у Києві й ще декількох містах України.

Оксана Кириченко, Віктор Сєріков.