В Україні відзначають День Гідності та Свободи

21 листопадаа 2018

Сьогодні в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Це державне свято відзначається щороку у день початку Революції Гідності і Помаранчевої революції.  З нагоди Дня Гідності та Свободи у Харківській області відбулась низка заходів. У будівлі облдержадміністрації відкрили меморіальну дошку на честь харків’ян, які відстояли місто у 2014-му.

У холі облдержадміністрації сьогодні було багатолюдно – сюди прийшли представники громадськості, учасники Євромайдану, ветерани АТО, харків’яни.  Пам’ятну дошку на честь харків’ян, які відстояли місто у 2014-му, коли існувала загроза створення так званої ХНР, розмістили у холі облдержаміністрації. Відкриття меморіальної дошки – це ініціатива громадськості, яку підтримало керівництво облдержадміністраці– сказав віце-губернатор Михайло Черняк:

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облддержадміністрації

Сьогодні 5-та річниця, я всіх вітаю, від себе, від адміністрації, безпосередньо від голови облдержадміністрації Юлії Світлчиної, вона у відрядженні сьогодні перебуває за кордоном, але ця ініціатива була від громадськості, ця ініціатива об’єднала знов ж таки всіх.  Я переконаний, що ця подія дуже важлива.  Ми маємо згадати всіх і я сподіваюся, що ми цією дошкою увіковічимо пам’ять всіх, хто приймав безпосередньо активну участь, щоб в нашому регіоні був мир, стабільність. І, як казав Президент, Харків стояв і стоїть за Україну.

Координатор Харківського Євромайдану пригадує події чотирічної давнини. Тоді тисячі харків’ян різного віку згуртувались, щоб відстояти Харків і захистити його від так званої «руської весни».

Володимир Чистилін, координатор Харківського Євромайдану

Голова подія для мене була – це наша перемогу 22 лютого 2014 року, коли ми зламали сценарій, реально росіяни готували вторгнення тоді в Харків, Янукович був у Харкові Азаров був в Харкові, готувався північного сходу з’їзд і повинні тоді дати команду, що відокремлюється держава – тоді харків’яни вийшли – це десятки тисяч людей, які відстояли Харків І потім якраз в цей день ми війшли в адміністрацію. А потім запам’яталися події так званої «руської весни», коли тут був штурм 1 березня облдержадміністрації, потім події і березня, і квітня 14-го року, коли ми стояли на крок від того, щоб просто не втратити Харків і завдяки патріотам, які відстояли тоді місто, ми живемо і мирному місті.

Волонтер  Ярина Чаговець 1 березня – у день, коли проросійські мітингувальники увірвались у будівлю облдержадміністрації і побили майданівців, надавала допомогу пораненим.

Ярина Чаговець, голова волонтерської організації 

Дуже-дуже вдячна, що нарешті відбувається ця подія, що сьогодні відбувається ця дошка, саме для нас, саме для харків’ян. Саме харків’яни вистояли за місто, вистояли за свою область, вистояли за те, щоб Харків не став наступним Донецьком, наступним Луганськом, щоб в нас був мир і ми змогли відвоювати своє місто.

Символічно, що поруч із дошкою, що сьогодні відкрили на честь харків’ян, які відстояли Харків,  знаходиться ще одна – на честь бійців вінницького спецпідрозділу «Ягуар», який визволив будівлю Харківської облдержадміністрації від сепаратистів у квітні 2014-го.

Ірина Дергоусова,  Віктор Сєріков.