В Україні відзначають День добровольця

14 Березня 2019

Чотирнадцятого березня в Україні відзначають День добровольця. Офіційно його запровадили у дві тисячі сімнадцятому. У цей день вшановують подвиги українських бійців, які за власним бажанням стали на захист нашої держави після подій у чотирнадцятому, та тих, хто йде служити до армії за покликом серця.

Олександр Кисляк згадує, до подій у чотирнадцятому взагалі не думав, що пов’яже своє життя з армією. Медик за освітою, офіцер у запасі – він одним з перших прийшов тоді до військкомату.

Олександр Кисляк, ст. офіцер відділу комплектування з призову Харківського облвійськомісаріату

Після Майдану, коли російські військові захопили Крим, ми чекали момент, розуміли, що щось починається важливе. Коли мобілізацію об’явили, самостійно з’явились у військкомат.

Тоді, каже військовий, армія знаходилась у дуже занедбаному стані, а системи мобілізації практично не було.

Олександр Кисляк, старший офіцер відділу комплектування по призову Харківського обласного військового комісаріату

Ми фактично прийдя у першу мобілізацію, саму мобілізацію потім і проводили. У зв’язку з розвитком події, мі першими відправляли прикордонників. Потім комплектували бойові частини, я, як голова обласної військової комісії, через мене пройшло всі 5 волн мобілізації.

Нині Олександр Кисляк бере участь у відборі кандидатів на службу за контрактом. Говорить – хлопців, бажаючих служити, приходить багато. Нині зарплата рядового-контрактника сягає десяти тисяч гривень, а офіцера – п’ятнадцяти тисяч. Але здебільшого головна мотивація – це не гроші. Так, дев’ятнадцятирічний переселенець підписав контракт на 3 роки, бо хоче повернутись у рідний дім. У п’ятнадцятому йому з батьком довелось покинути рідний Луганськ.

Станіслав Морозов, доброволець-контрактник

Родину защищать, вернуть дом в состав Украины. 26 марта поеду в навчальний центр и там буду проходить КМБ.

Микита Осипов – майбутній строковик. До військкомату дев’ятнадцятирічний хлопець також прийшов добровільно. Каже – після армії хоче стати правоохоронцем. І вже знає, куди його відправлять.

Микита Осипов, доброволець-строковик

В Киев, в «Барсу» – спецподразделение. Ну, я надеюсь, туда попасть, хочу помочать людям.

Цьогоріч День українського добровольця у нашій країні офіційно відзначатимуть втретє. Його запровадили у сімнадцятому. У цей день вшановують подвиги українських бійців, які за власним бажанням стали на захист нашої держави після подій у чотирнадцятому, брали участь у добровольчих формуваннях, а також тих, хто й сьогодні стає військовим за покликом серця.

Кристина Загребельна, Дмитро Поздняков.