В Україні триває акція «16 днів проти насильства»

6 Грудня 2019

В Україні триває акція «16 днів проти насильства».

Отримали виклик – конфлікт з сином, який зловживає спиртними напоями.

Це звичайний робочий день групи реагування проти домашнього насильства Національної поліції. В основному такі виклики відбуваються у вечірній та нічний час. На цей раз на порозі патрульних зустрічає жінка, жаліється – коли син вип’є спиртного, не дає спокійного життя ані їм з чоловіком, ані сусідам.

Він може і битися, а зараз кричить.- Часто зловживає алкоголем?- Як тільки в кармані гроші, так і все.- Заходьте будь-ласка.- Національна поліція міста Харкова. Моє прізвище Солонінкіна. Ви вчиняєте насильство психологічного характеру. Як ви спілкуєтесь зі своїми батьками? Ви знаходитесь у стані алкогольного сп’яніння, що є обтяжуючою обставиною.

Групи реагування проти домашнього насильства з’явилися у Харкові три місяці тому. Передумовою цьому стало те, що на початку року в Україні набув чинності закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

Володимир Опенченко, старший лейтенант поліції

У більшості випадків кривдниками є чоловіки, які знущаються над жінкою, над дітьми чи матір’ю. Але є випадки, коли і жінка є кривдником в сім’ї. Після складання усіх матеріалів, збору усіх пояснень, матеріал передається до суду, кривдника визивають до суду і там вже вирок.

За вчинення домашнього насильства в судовому порядку передбачено покарання у вигляді громадських робіт або арешт на строк до 6 місяців. Також кривднику загрожує обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на строк до двох років. Крім того, введені обмеження на дзвінки і листування з потерпілим, а також – наближення на певну відстань. З ухваленням нового закону більше повноважень з’явилось і у поліцейських.

Ольга Солонінкіна, інспектор поліції

Ми, приїжджаючи на виклик, приймаємо рішення на місці, нам непотрібно вже звертати увагу на те, що жінка вибачила чоловіка. Якщо ми бачимо, що є загроза життю чи здоров’ю, особливо, якщо є діти в сім’ї, ми приймаємо рішення, виносимо терміновий заборонений припис, висиляємо цього чоловіка, терміном до 10 днів (частіше це чоловіки бувають) і якщо там є діти повідомляємо у службу, яка працює з дітьми та передаємо інформацію психологам.

Для власної безпеки поліцейські мають пістолет, кайданки, дубинку та газовий балончик, адже у більшості випадків справу доводиться мати із людьми у алкогольному сп’янінні, а вони часто поводяться агресивно та непередбачувано, говорять поліцейські.

Ольга Солонінкіна, інспектор поліції

Мабуть 90% випадків викликів – це вживання алкоголю. Якщо заборонити в місті Харкові продаж алкоголю після 10-ї години вечора, я думаю, буде на відсотків 70 менше викликів взагалі. Не тільки про факти вчинення домашнього насильства, а взагалі – конфлікти, тілесні ушкодження, навіть ДТП, буде їх набагато менше.

Юлія Котелевська, Віктор Сєріков.