В Україні стрімко подорожачали деякі продукти

14 Квітня 2020

Під час карантину, пов’язаного з пандемією коронавірусу, в Україні стрімко подорожачали деякі продукти. Лідирують у ТОПі здорожчання лимони, часник та імбир.

З підвищенням рівня захворюваності на сезонні недуги чимало людей користуються народними методами лікування – зокрема, частіше вживають лимони, часник та імбир. Пандемія коронавірусу не виключення, люди намагаються знайти панацею від цієї хвороби і  вдаються до народних методів профілактики. Ціни ж на ці так звані «природні антибіотики» останнім часом стрімко зросли. Ми вирушили на ринок, де до речі, побачили, що продавці дотримуються маскового режиму і необхідної дистанції один від одного. На ринку мінімальна ціна лимонів становить 80 гривень, імбир – лідер здорожчання – коштує у середньому 350 гривень за кіло.

Как когда помню, бабушка моя в давшие времена говорила – исчезнет лук на земле, будет цена бешеная и чеснок. Вот мы дошли до того, что чеснок сейчас не могут люди высадить, не могут принести чеснок на рынок, чеснок сейчас идет  вот там 120-130 гривен килограмм, вот такая штучка – от 5 гривен и до 10, плюс-минус.

Підвищення цін на лимони продавці пояснюють у томі числі здорожчанням оптових цін:

Лимон немного взвинтился, потому что из-за привоза, из-за доставки. Лимон зимой был 50-60 гривен. А сейчас оптовая цена закупочная в районе 100-120-110 – Испания, Египет Израиль. Ну нет, так вот чтобы лимон немножко из-за этих нюансов в стране.

Покупці говорять – підвищення вартості так би мовити «природних антибіотиків» помітили. Для декого – це удар по гаманцю, дехто намагається поставитися до цінових стрибків з гумором:

Лимон, чеснок заметили изменение цены в последнее время? – Очень заметил, в два-три раза. Если лимон был 50, сейчас 150. – Это доступно?  Ну доступно, ну не до такой же степени – или имбирь до 100 был, а сейчас до 500.

Имбирь только, конечно, подорожал, чесночок – по 150, лимончики по 80. Ну, ничего.

Продавці прогнозують – з завершенням карантину ціни на лимони, часник та імбир мають піти вниз:

Я думаю, что если карантин у нас ликвидируют, то лимон будет 50 гривен, как он и был. Это немного надо с лимоном переждать.

Експерти ж говорять – у здорожчанні цін цих продуктів є дві складові – перша – це підвищення попиту, а оскільки є ажіотажний попит,  ціни відповідно збільшуються. Крім того, як розповіли в Українській плодоовочевій асоціації, на вартість лимонів вплинуло закриття деякими кранами-експортерами кордонів. Купувати лимони, часник та імбир кілограмами не варто, оскільки, за прогнозами експертів,  з завершенням карантину вартість цих продуктів має знизитись.

Ірина Дергоусова, Євген Сєріков.