В Україні стрімко дорожчає електроенергія

19 Лютого 2021

В Україні стрімко дорожчає електроенергія. З 1 січня тарифи на електрику збільшились майже вдвічі. Чергове підвищення на понад 40% планується на квітень. Як ставляться харків’яни до стрімкого здорожчання вартості електрики та чи є способи зменшити свої витрати на цей вид комунальних послуг – дивіться у наступному матеріалі.

З початку цього року вартість електроенергії в Україні стрімко зросла – замість 90 копійок за кіловат діє тариф у гривню 68 копійок. Пільгові 100 кіловат скасували, отже українцям довелося суттєві збільшити свої витрати на платіжки за електрику. Та це не межа – Уряд озвучив, що тариф у 1 гривню 68 копійок діятиме до кінця березня. Далі вартість електрики знов може суттєво зрости – на понад 40% за кіловат/годину. Харків’яни до цього ставляться негативно:

  • Негативно, однозначно, звісно.
  • Звісно, негативно. Звісно, це ж захмарні суми ми платимо. Ще за доставку, й вода – усі комунальні послуги.
  • Негативно.

Щоб зекономити і зменшити витрати на електрику експерти радять вживати заходи з енергозбереження. Зокрема, потрібно провести енергоаудит оселі і з’ясувати, на що електрики витрачається найбільше:

Андрій Павлов, аспірант кафедри електропостачання ХНТУСХ ім. Петра Василенка

Найбільш кращий захід – це встановити лічильник зонний, він має окупність менше року, якщо ви споживаєте десь близько 500-600 кіловат електрики, якщо ви частину процесів винесете на ніч – там прання, ще щось, може якусь частину – хтось хліб пече – це до року.

Олександр Мірошник, зав. кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту ХНУТСХ ім. Петра Василенка 

Якщо ми говоримо про людей, скажімо, пенсійного віку, то, мабуть, один з найефективніших заходів, щоб зекономити на обігріві, це включати обігрівачі УФО, щоб ось де людина спить. Використовувати побутові прилади, які мають менше споживання. Якщо в людей є гроші,  можна взагалі відмовитися від зовнішньої системи електропостачання, поставити собі сонячні панелі.

 

Харків’яни ж говорять – і так намагаються економно споживати електроенергію і вже не знають, яких ще заходів з енергоефективності вживати:

  • Економія світла. Завжди економимо.
  • А на чому можна економити? Не прати і холодильник вимкнути? Ну, не можливо економити. Як ще економити? Ми і так живемо вже по мінімуму.
  • Я економлю, економлю, звісно, тому що потрібно щось робити, виживати.
  • Двухзонний лічильник коштує дуже дорого, чи окупається він, чи ні?  Я затрудняюся сказати, на чому можна зекономити у плані збереження електроенергії,  ну, що, освітлення? На цьому не зекономиш особливо. Ну, лічильник, це виходить треба переходити на якийсь нічний спосіб життя, тобто наскільки будуть радіти домашні, якщо я буду прати вночі? Тобто, пральна машина буде «скакати», «радуватися» всю ніч.
  • Воно давно вже замінено на світлодіодне освітлення, телевізор плазмовий споживає мінімально, холодильник сучасний споживає набагато менше, ніж старий холодильник, що ще замінювати.

Експерти ж говорять – нинішне здорожчання електроенергії не межа. Зовсім скоро електрична енергія в Україні, за їх прогнозами, може здорожчати в рази. Отже українцям доведеться вчергове затягати паски і знов намагатися споживати електроенергії якомога менше.

Ірина Дергоусова, Дмитро  Шаталов