В Україні сьогодні відзначається Всесвітній день донора крові

15 Червня 2019

У багатьох країнах світу, зокрема, і в Україні, сьогодні відзначається Всесвітній день донора крові. Це міжнародне свято, засноване у 2005 році, на честь людей, які добровільно і безоплатно здають кров заради порятунку чужих життів.

Харківський обласний центр служби крові працює в щоденному режимі і забезпечує необхідними компонентами донорської крові всі лікувальні заклади Харківської області. За день центр заготовлює 150 – 200 літрів донорської крові. Протягом року – це, приблизно, 30 тисяч донацій.

Юрій Верховенко, завідувач відділу відбору донорів Харківського обласного центру служби крові

Дефіциту компонентів донорської крові немає. Але це процес, який повинен бути постійним, бо деякі компоненти крові дуже мають обмежені строки використання. Еротроцитовмісні компоненти використовуються протягом 35 діб, тому це непреривний процес.

Нещодавно у центрі з’явився надсучасний аппарат, який дозволяє у найкоротші терміни визначити на наявність у донорській крові гепатиту В, С, сифілісу, ВІЧ.

Вадим Яворський, головний лікар Харківського обласного центру служби крові

Характерная та структура, из которой строятся любые живые организмы – это белок. И именно этот аппарат определяет этот белок или часть белка той инфекции, которую мы хотим обнаружить. И в сочетании этих двух методов являются тем золотым стандартом исследования донорской крови в мире. Потому мы вышли вот на этот мировой уровень и, действительно, это оборудование мирового уровня, которое стоит в Европе, теперь стоит у нас.

Сьогодні, у День донора в центрі крові – черга. Серед бажаючих здати кров і заступник голови облради Володимир Скоробагач.

Володимир Скоробагач, заступник голови Харківської обласної ради

Много людей, которые присоединяются и много людей, которые сдают кровь постоянно. Это, конечно, почетно и очень ответственно и важно. В Харьковской области много людей, которые нуждаются в этой крови. Я знаю, что приблизительно сдается 150 порций крови и постоянно она нужна, потому что запас крови есть на 1- 2 дня.

У центрі крові працюють, у першу чергу, з постійними кадровими донорами. Це свідомі люди, з високою громадянською позицією, які завжди готові прийти на допомогу. Серед таких людей і Петро Кислинський. Напередодні чоловік здав кров у сотий раз.

Петро Кислинський, донор крові

Впервые я сдал кровь 40 лет назад, в 79-м году, в мае-месяце. Было одно время, что сдавал прямое переливание роженице. Спас мамку молодую и ребенка. Много раз сдавал афганцам.

Сьогодні Петра Кислинського разом із іншими постійними донорами нагородили грамотами та подяками.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков.