В Україні можуть відмінити військовий призов

13 листопадаа 2019

В Україні можуть відмінити військовий призов. Про бажання створити професійну армію заявив Міністр оборони Андрій Загороднюк.

Якщо кожен військовослужбовець матиме чітку військову кар’єру, тоді українська армія вийде на новий рівень і відповідатиме всім стандартам НАТО, вважає Міністр оборони Андрій Загороднюк. Саме це є основною причиною для відміни військового призову в країні. Думки харків’ян щодо цього розділились. Дехто вважає це недопустимим.

В свое время я отслужил и я так думаю, что должны все отслужить.

Наталія

Тогда у нас в армию вообще никто не пойдет.  Все боятся дедовщины – это первое, а второе – ну, мужчины не хотят идти в армию, мамы не хотят своих детей отпускать. Поэтому там вообще никого не будет. Вроде и по контракту хорошо, но, наверне, и призывать тоже надо.

В Японії, наприклад, країні багатій воєнними традиціями, немає призову. Армія Індії, однієї з найбільш чисельних сьогодні, так само ніколи не комплектувалась призовниками. Зберігається призов в Данії, Греції, Норвегії та інших європейських країнах. Студентка Яна має свою чітку позицію щодо української армії. Проте, деякі сьогоднішні події у країні мають, на її думку, внести якісь корективи.

Яна

В целом, по жизни я вообще выступаю против призывной армии. Я считаю, что то, что призывают только мужчин – это плохо и она должна бать контрактной. Но при этом мы должны учитывать, что сейчас у нас в стране военное положение, у нас идет война и это – особенность и потому сложно мне сейчас ответить вам непостредственно.

Харківська область у трійці лідерів серед областей України за кількістю військовослужбовців, які йдуть служити за контрактом.  Серед добровольців немало і жінок. З початку 19-го року рядовий склад отримує зарплатню у розмірі більше 10 тисяч гривень.

Дмитро

Должны этим заниматься люди мотивированые, к этому готовые. Морально, физически, должно быть личное и желание. Это его работа, он получает за это достойную зарплату и с него можно спросить, так как получается, это деньги. Требовать от него отдачи. А бесплатно – оно бесплатно и отдача.

Більшість молодих людей призовного віку, яких довелось опитати на вулиці, тяжіють до науки і до армії йти поки не бажають. Інші не визначились.

Данило

Посмотрим, это еще неизвестно, как судьба моя сложится.

Олександр

Вообще должны все отслужить и не прятаться. Это должны делать для себя. Не то, чтобы там для страны, а для себя. Считаю, что это престижно.

Майже півтори тисячі призовників з Харківщини цієї осені мають поповнити лави Збройних Сил України. Призов триває.

Олена Павличенко, Дмитро Поздняков.