В селі Мала Рогань відкрито амбулаторію

21 Березня 2019

Перша з 30 амбулаторій, яка будується в рамках реформи сільської медицини, відкрила свої двері для пацієнтів. Йдеться про амбулаторію в селі Мала Рогань. Як вона працює,  що про оновлені медичні послуги думають пацієнти, дізнавалася Юлія Котелевська.

Амбулаторія сімейної медицини у селі Мала Рогань обслуговує майже три тисячі пацієнтів. Власного приміщення медзаклад не мав ніколи. Тож, це викликало незручності, як для лікарів, так і для пацієнтів.

Юлія Котелевська, кореспондент

Стара амбулаторія розташовувалася ось у цій багатоповерхівці на першому поверсі. 5 лікарів – 2 сімейних, стоматолог, невропатолог та гінеколог працювали у приміщенні всього лише 120 квадратних метрів.

Сьогодні ситуація змінилася і для пацієнтів відкрила двері нова, сучасна амбулаторія площею понад 300 квадратів. Її збудували в рамках реформи сільської медицини, за ініціативи та підтримки голови області Юлії Світличної.

Тетяна Панська, завідувач амбулаторії сімейної медицини загальної практики села Мала Рогань

Новая амбулатория большая, с хорошими и светлыми кабинетами. Тут будут вести прием два врача семейных, будет работать дневной стационар, манипуляция, отдельный кабинет для прививок и будет кабинет «Здорового ребенка»

Перші пацієнти амбулаторії не приховують захоплення. Кажуть такі умови і у місті не всюди можна побачити, не кажучи вже про села.

Людмила Бондарчук, жителька села Мала Рогань

Та амбулаторія була зовсім маленька, не було місця, всі штовхалися. А тут – велика, простора, добра, лікарі гарні. Дай Бог, щоб ми лікувалися і не хворіли.

Голова області Юлія Світлична підкреслює, жителі регіону мають отримувати якісні медичні послуги, як в місті, так і у найвіддаленіших куточках Харківщини. Тож, крім сучасної будівлі та ремонту нова амбулаторія у Малій Рогані отримала багато новітнього обладнання. Це і гематологічний та біохімічний аналізатори, монітор життєво-важливих показників з цифровим інтерфейсом та 12-канальний електрокардіограф.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації

Будуть сьогодні вже нові умови отримання медичних послуг і безпосередньо в нових умовах запрацюють лікарі. Ця робота триває і я переконаний, що в подальшому ті всі інші амбулаторії, які знаходяться на фінальній стадії будівництва і скоро розпочнуть працювати для людей, дозволять людям відчути ті зміни, які відбуваються сьогодні на місцях і що найголовніше – у сільських районах області.

Всього в області вже будується 30 таких медзакладів (у кожному районі) та заплановане будівництво ще 20 амбулаторій.  Всі ці об’єкти знаходяться на особистому контролі голови області Юлії Світличної. Вже найближчим часом запрацюють  амбулаторії у Краснокутському, Балаклійському та Зачепилівському районах.

Юлія Котелевська. Євген Сєріков