В рамках фестивалю “Харківські асамблеї” вручили нагороди

7 Жовтня 2019

В Харківському національному університету мистецтв пройшло вручення нагород переможцям конкурсу музичного мистецтва в рамках 26 фестивалю «Харківські асамблеї». Подробиці в сюжеті.

Сам конкурс , який є міжнародним, в рамках фестивалю проходить  вже вчетверте. За цей час в конкурсі взяли участь багато музикантів. Переможці отримують унікальні можливості отримати майстер-класи світових музичних геніїв та взяти участь у спільних європейських концертах.

Ганна Сагалова, арт-директор конкурсу музичного мистецтва «Харківські асамблеї», Заслужена артистка України 

Цей проект був створений, для того, щоб підтримувати музикантів і особливість його в тому, що ми підтримуємо не лише молодь, а й професіональних музикантів до 40 років. Ми грошові нагороди з минулого року, ми маємо постійну підтримку від обласної державної адміністрації і Юлії Світличної.  І з цього року, також завдяки обласній адміністрації, ми змогли стати членами європейської асоціації музичних конкурсів, наразі в Україні таких лише три.  Робимо все можливе, щоб у нас тут була така собі маленька Європа.

Цього року три номінації конкурсу – гітара, фагот і кларнет. 60 учасників з Німеччини, Угорщини, України  та Білорусі. Вони змагалися протягом одного тижня і зараз отримують нагороди і грошові і спеціальні призи. В кожній номінації є дві вікові групи.

Тетяна Вєркіна, ректор Харківського національного університету мистецтв імені І.П.Котляревського 

З 91 року існує наш фестиваль і я не могла навіть уявити, що ми протримаємося 28 років і подаруємо море музики віршів спектаклів, але була в мене мрія, щоб хтось почав мені дихати в спину, щоб це була молодь, і нарешті, сталося.

Владислав отримав перше місце в номінації кларнет. Згадує, що любов до музики в нього прокинулася через гру в конструктор ЛЄГО. І говорить, що підхід педагога став вирішальним в виборі інструменту.

Владислав Петрик, кларнетист 

Когда он мне показал кларнет, он мне показал в разложенном виде, можно тут всё снять и я смотрю и говорю, как играть и он показал, как это собирается, ну, всё это любовь.

Більше того, Владислав  отримав унікальну можливість – поїхати до Франції і взяти участь у низці європейських концертів і мати сольний виступ.

Владислав Петрик, кларнетист 

На любом конкурсе мы прежде всего отстаиваем не получить премию, а опыт, знания и положение в ячейке искусств.

Також переможці отримали спеціальний приз від обласної державної адміністрації.

Анатолій Бабічев, заступник  голови облдержадміністрації 

Мені дуже приємно, що велика кількість молодих людей з різних куточків світу беруть участь у конкурсі, весь світ незабаром буде знати про конкурс, а все завдяки плідній роботі університету і всіх музичних установ і я думаю, що ми будемо залишатися мистецькою столицею України. У нас є традиції, у нас є гарна молодь, якою ми пишаємося і обласна адміністрація, на чолі з Юлією Світличною, будуть цьому сприяти.

Якщо конкурсна програма завершилася, то сам фестиваль Харківські Асамблеї триває.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков