В Окружному адміністративному суді відбулося перше засідання з приводу заборони мирних зібрань у волонтерському наметі «Все для перемоги»

17 Травня 2019

В Окружному адміністративному суді Харкова відбулося перше засідання з приводу заборони мирних зібрань у волонтерському наметі «Все для перемоги».

Позов міська влада висунула Михайлу Лебедю. Він заявку на проведення мирного пікету на підтримку волонтерського намету “Все для перемоги” подавав раніше.

Інтереси Лебедя в суді представляє адвокат Ігор Черняк. В якості третіх осіб виступають представник Нацполіціі Сергій Маслош, СБУ – Олександр Рибалко, прокуратури – Катерина Крупська, обласна державна адміністрація  – Надія Скубак.

Активісти певні, що позов повинен бути до інших людей, які встановлювали цей намет, а Михайло Лебедь, в свою чергу, не має ніякого відношення до намету «Все для перемоги», він просто свого часу заявляв про намір мирного зібрання.

Ігор Черняк, депутат Харківської міської ради 

Лебедь, власне, та людина, яка одна з багатьох подав електроний заяву про мирне зібрання на площі Свободи, і чому міська влада обрала саме його, щоб заборонити мирне зібрання, не відомо.  Він є відповідачем по цій справі. Обмежити мирне зібрання можна лише, коли воно несе небезпеку  нацональній безпеці, яким чином цей намет чи інші намети і мирне зібрання загрожують національній безпеці, цього взагалі в позивній заяві не вказано.

Під час засідання Ігор Черняк зробив  відвід судді Владислава Єгупенка, Справа в тому, що  дружиною сідді є Лариса Тацій – теж суддя, дочка члена виконавчого комітету Харківської міськради Василя Тація. Тому адвокат та активісти не виключають моменту заангажованості даного судді.

Відповідач Михайло Лебедь певен, що міська влада вибрала його, бо Михайло – найменш відомий активіст серед тих, що подавали  заяву на мирне зібрання, до того ж він не живе у Харкові.

Михайло Лебедь, активіст 

Це не мій намет, я не є власником, я передбачав інший намет поставити, або якщо знесуть, можно поставити, мій «Фейсбук» читають і я знаю інших організаторів, я планував приїхати і поставити намет.  Це нормально – європейська і українська практика, коли є декілька заяв декілька повідомлень.

Крім того, що намет є пунктом збору волонтерської допомоги, тут ще зареєстрована приймальня народного депутата.

Леонід Маслов, представник народного депутата В’ячеслава Маркевича  

Не намет, а воєнно-патріотичний центр, меморіальний центр, там молебні проходять на пам’ять загиблих. Цей центр міська влада хоче знищити, в цьому центрі знаходиться офіційна приймальня народного депутата Маркевича. За допомогою адвоката, він подав позов, як третя сторона на боці відповідача.

Після нарадчої кімнати суддя повідомив, що  розглядати провадження у наметі він не буде, поки не вирішать питання з його відведенням, хоча підстав для цього він сам не бачить.  Поки що позов міськради розглядати не будуть. Рішення про відвід судді буде приймати інший суддя.

Сторона позивача – представники міської ради від коментарів відмовилися і залишили залу судового засідання.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков.