В області затвердили бюджет на наступний рік

6 Грудня 2018

Обласний бюджет на наступний  рік затвердили депутати на сьогоднішньому пленарному засіданні обласної ради. На даний момент його дохідна та видаткова частини  складають понад  13 мільярдів 400 мільйонів  гривень. Це дозволить  забезпечити життя області  в нормальному плановому режимі – відзначила голова Харківщини  Юлія Світлична.

До бюджету області ще будуть вноситися зміни. Сьогодні документ затвердили в захищених статтях. Передусім – це ресурси на  зарплату працівникам бюджетних установ, медикаменти, енергоносії.

Сергій Овсянніков,  директор Департаменту фінансів Харківської облдержадміністрації

Наш базовий бюджет, який зараз приймаємо, буде складати у доходах і видатках 13 416 900 тисяч гривень. Це базовий наш бюджет, над яким ми з вами будемо працювати на протязі наступного року і будемо тими чи іншими шляхами його наповнювати, робити його більш сильнішим і більш кращим.

Прийнятий бюджет області на 2019-й рік без перебільшення можна назвати соціальним. Головні акценти зроблені на захист населення та розвиток соціальної інфраструктури. Планується збільшити фінансування  санаторно-курортного лікування ветеранів війни та чорнобильців, а також видатки  для надання одноразової матеріальної допомоги жителям Харківської області, які опинилися  у скрутному становищі. Пріоритетним залишається розвиток медицини. На охорону здоров’я планується витратити понад 2 мільярди гривень.

Юлія Світлична голова Харківської облдержадміністрації

Першочерговий пріоритет – це відновлення лікарень. Ми продовжуємо паралельно з відновленням лікарень закупати нове обладнання, для того, щоб люди мали нормальні якісні умови для того, щоб лікуватися, а лікарі – для того, щоб лікувати людей.

У прийнятому бюджеті закладено збільшене фінансування і сфери культури. З пропозицією виділити додаткові кошти на розвиток театральних та концертних установ виступила голова області Юлія Світлична.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Ви знаєте, що ми багато спілкуємося з представниками культури. Особливо – останнім часом. Давайте будемо відвертими, працівники культури завжди залишалися поза увагою влади. Всі люблять приходити на гарні вистави, на концерти, вітати працівників культури та мистецтва із святами.  Прошу вас підтримати саме це питання. Але коли вони сам на сам зустрічаються із проблемами, це нікому не цікаво. Тому ми вносимо пропозицію – збільшити фінансування на сферу культури. Це надасть можливість на 30% збільшити заробітну платню всім колективам, які сьогодні підпорядковуються обласній раді та мають статус академічного. Це велика кількість людей. І питання справедливості повинне бути встановлено. Тому прошу підтримати вас це зазначене питання.

Пропозицію голови області депутати підтримали. Та крім закладів культури, увага приділятиметься всьому гуманітарному блоку та соціальній сфері.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Ми виносимо бюджет, який дозволить Харківщині нормально працювати, забезпечить повні соціальні гарантії, соціальні виплати. Також забезпечить нормальні умови і продовжить життя області у нормальному звичному режимі.

У нас  багато планів на наступний рік щодо розвитку регіону. Ми продовжимо системно відновлювати ті заклади, які потребували цього десятиріччями. Ми продовжимо роботу і пріоритетом буде гуманітарна і соціальна сфера.

Ольга Шевченко.