В області впроваджуються енергоефективні технології

12 Липня 2019
В Харківській області активно та успішно реалізовується програма кредитування для населення, що дозволяє впроваджувати  енергоефективні технології. На так звані «Теплі кредити» зараз у власників будинків є попит. 
 
На сьогодні люди активно беруть участь у реалізації обласної Програми стимулювання ОСББ та ЖБК області до впровадження енергоефективних технологій.  За програмою з обласного бюджету відшкодовують 20% тіла кредиту, який залучений на придбання енергоефективного обладнання та матеріалів. Чиновники розрахували, що обсяг фінансового забезпечення на цей рік складе 1 мільйон 400 тисяч гривень. В порівнянні з минулим роком , цьогоріч сума більша.
 
Сергій Магдисюк, директор Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури області  
Банки-учасники, а це три банки – АТ «Ощадбанк», ПАТ «Укргзабанк» та ПАТ КБ «Приватбанк», що стосується 2019 року. Обсяг фінансування 1 мільйон 400 тисяч гривень,  вже видано 44 «теплих» кредити ОСББ та ЖБК області на загальну  суму 11 млн. 811 тис. грн. Виплата з обласного бюджету розпочалася з червня місяця, в червні ми компенсували 9 кредитних угод на загальну суму майже 610 тисяч гривень. На липень у нас 13 кредитних угод.
За рахунок кредитних коштів у 22 багатоквартирних будинках ОСББ та ЖБК реалізовані такі енергоефективні заходи: у місцях загального користування встановили двері, замінили на енергоефективні вікна,  облаштували індивідуальні теплові пункти з автоматикою погодозалежного керування, провели модернізацію систем освітлення місць загального користування, встановили вузли обліку води – розповів Сергій Магдисюк.
 
Нагадаємо, минулого року банки-учасники програми видали 52 «теплі» кредити ОСББ та ЖБК області в 2017-му  26 кредитів. Тобто довіра серед населення зростає. Окрім населення до зими готуються і комунальники області.
 
 Сергій Магдисюк, директор Департаменту ЖКГ та розвитку інфраструктури області  
Ми підготовку розпочали до опалювального сезону, відразу після закінчення. В області створений обласний штаб. Провели засідання, що стосується районів області і роботи проводяться, на вівторок у нас обласний штаб, де ми будемо розглядати Харків, якими темпами проводиться роботи до опалювального сезону. Ми йдемо у 100% Підготовка вугілля проводиться, заготовка альтернативний джерел проводиться, на сьогодні, проблем я не бачу.
 
За словами Магдисюка, всім ТЕЦ області для підготовки до опалювального сезону потрібно ще 40 днів.
 
Анна Почапська, Євген Сєріков