В області ремонтують майже два десятки медичних закладів

11 Жовтня 2018

Завдяки довгоочікуваним кредитним коштам Європейського інвестиційного банку сьогодні в області ведуться ремонти в майже двух десятках медичних закладів, деякі з них ремонту не бачили з моменту заснування – це понад 50 років. Віце-губернатор Михайло Черняк відвідав декілька лікарень, де наразі роботи ведуться швидкими темпами.

Обласні дитяча та доросла клінічні інфекційні лікарні знаходяться поруч, ремонтних робіт потребують однаково.

Дитяча лікарня розрахована на 120 ліжок, є 50 ліжок у туберкульозному  відділенні. Загалом, лікарня вкрай важливу функцію виконує. За рік 10 тисяч дітей потрапляють сюди з різними інфекційними хворобами. В лікарні  щодня рятують не одне дитяче  життя. Наприклад,  про те, що тут колись був стаціонар, зараз нагадують лише малюнки на стінах. Втім, тривають ремонтні роботи, тож,  скоро у відділенні лікуватимуть діточок, які потрапляють екстрено.  Їх лікуватимуть  від крупу – хвороби, на яку найчастіше страждають діти до 6 рочків та яка потребує швидкого реагування медперсоналу. Сучасні медичні умови вкрай необхідні і скоро вони тут з’являться.

Дмитро Кухар, директор КНП Харківської облради «Обласна дитяча клінічна інфекційна лікарня» 

Приступили ми до капітального ремонту відділень першого поверху, там де кір, коклюш, вітрянка, круп, небезпечні інфекції, тут будуть ремонти. Зроблений демонтаж, зроблені поли і надалі будуть робити.

Ремонтується дах  – понад  три тисячі квадратних метрів, замінені 500 вікон на нові енергозберігаючі. Стільки ж вікон нових встановлять і у дорослій інфекційній лікарні. Відремонтують і дах.

Павло Нартов, директор КНП Харківської облради «Обласна клінічна інфекційна лікарня»  

У нас розпочато бажаний ремонт відділення крапельної інфекції, а також замінені 95% вікон, щодо ремонту відділення – почато демонтаж старих конструкцій, вимірювальні роботи для комунікацій. Обласна адміністрація сприяють ремонту, тривалий час тут не проводилося ремонту, завдяки адміністрації це розпочато, реформа буде реалізована в Харківській області.

За планами, до квітня 2019 року всі роботи будуть завершені у цих лікарнях. За медреформою, друга і третя ланка медустанов приєднаються до єдиної системи у наступному році, але зміни є сьогодні – лікарні вже стали неприбутковим комунальними підприємствами, що дасть змогу  перейти на більш кращі умови праці  – самі корегуватимуть фінансові та лікувальні питання.

Михайло Черняк заступник голови Харківської облдержадміністрації 

Зараз кошти освоюються, вони переводні, ми сподіваємося, що швидко відпрацюємо. Це значна сума і це велике підспірря, хоча є змога виділяти кошти і з місцевих бюджетів, це всі процеси, які контролює Президент и голова області Юлія Світлична. Тому що стільки, скільки робиться за останні роки, не робилися ніколи.

А це – обласна травматологічна лікарня, яка знаходиться в іншій частині міста. Значимість її існування важно переоцінити. Особливо вона переповнена у зимовий час – коли кількість травмованих збільшується у рази – говорить головний лікар. Тут потреби особливо не відрізняються від інших лікарень. Гроші також виділені завдяки кредитній програмі Європейського інвестиційного банку.

Олександр Гавриков, головний лікар КНП Харківської обласної ради «Харківська обласна клінічна травматологічна лікарня»

За эти деньги удастся полностью – «под ключ» сделать отделение реанимации – все сети заменим, отопление. Отделочные работы, система вентиляции и кондиционирование, плитка реанимация – под ключ. Также 2 крыши сделаем, также заменим системы отопления в физиотерапевтического отделения и стерилизационный  кабинет.

Навесні тут зроблять відмостку всієї будівля – за словами головного лікаря – це болюче питання, яке потрібно вирішити миттєво, проте необхідно чекати теплої погоди у наступному році.  Кошти на ці цілі є – запевнив віце-гебурнатор області.

Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації  

В таком объеме одномоментно в лечебных учреждениях не проводились такие масштабные работы. Впервые в таком объеме, я думаю, мы увидим, что будет после ремонта и это только мы говорим о деньгах Инвестиционного банка, выделяются же деньги с областного бюджета, везде на местах выделяются деньги. Глава области Светличная ставит это в приоритет – один из приоритетов и, конечно, улучшение налицо.

За словами Черняка, з обласного бюджету планують виділити кошти на новий рентген-апарат для травматологічної лікарні.

Анна Почапська, Євген Сєріков.