В області продовжують будувати медіатеки, ресурсні кімнати та інклюзивні центри

7 Березня 2019

15 медіатек, 10 ресурсних кімнат та 7 інклюзивно-ресурсних центрів. Такі плани на 2019-й. Усе це для того, аби освіта в регіоні була доступною для кожної дитини – зазначають у Харківській обладміністрації.

Освіта, доступна для кожної дитини. Минулого року за підтримки губернатора на Харківщині відкрили майже три десятки інклюзивно-ресурсних центрів, понад двадцять ресурсних кімнат та 25 медіатек. Так, нещодавно у Краснокутську запрацював найбільший в області інклюзивно-ресурсний центр. Для дітей з особливими освітніми потребами там відремонтували окрему будівлю.

Ірина Столова, директор Краснокутського ІРЦ 

Всі кімнати облаштовані не тільки дидактичним матеріалом, а й зоновано, зроблено зону соціального розвитку, ігрову зону, і що дуже важливо, у нас в залі ЛФК придбано матеріал, на якому можна проводити не тільки корекцію, а й реабілітацію, тим паче, що наш реабілітолог має медичну освіту.

Розвивати інклюзію на Харківщині обласна влада буде і цього року  – розповідає радник губернатора Алла Ройтблат. Дві тисячі дев’ятнадцятого в області планують відкрити ще 15 медіатек, 7 інклюзивно-ресурсних центрів та 10 ресурсних кімнат.

Алла Ройтблат, радник голови Харківської облдержадміністрації

Вже на сьогодні ведеться робота у тих районах, в яких заплановано відкриття об’єктів на цей рік. І робота проводиться дуже активно.

Зокрема, ресурсні кімнати відкриють у тих навчальних закладах, де вже є інклюзивні класи – каже радник голови області.

Алла Ройтблат, радник голови Харківської облдержадміністрації

Там, де є потреба, ми їх створюємо і дуже уважно підходимо до вибору приміщення, де створюємо цю кімнату. Це обов’язково 1 поверх, велика класна кімната. Тому що там багато зон. Це –  зона навчання, зона гри та відпочинку, зона побутової реабілітації.

Нині розвиток інклюзивної освіти знаходиться на особистому контролі губернатора області. Така активна робота вже дала свій результат – каже Алла Ройтблат.  Станом на перше вересня у регіоні на інклюзивному навчанні було вже понад півтисячі дітей. Ця цифра суттєво збільшилась порівняно з попереднім роком – говорить радник губернатора.

Алла Ройтблат, радник голови Харківської облдержадміністрації

Вже 2018 року у нас було вдвічі більше дітей на інклюзивній формі навчання. Це більше, ніж на 1 вересня 2017-го. Завдяки підтримці Юлії Олександрівни ми сьогодні маємо, те що маємо – якісні об’єкти, які в нас є.

Голова області Юлія Світлична зазначає – усе це робиться задля того, аби діти з особливими освітніми потребами у кожному куточку Харківщини могли навчатись та мали можливість проходити корекційні програми.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

На Харківщині створюється безперешкодне середовище для людей з особливими потребами.

Інклюзія в України продовжує набирати обертів. І створення сприятливих та належних умов як для людей з інвалідністю, так і для дітей з особливими освітніми потребами на рівні області та на рівні України є пріоритетом.

Кристина Загребельна, Дмитро Поздняков.