В області піклуються про житло для переселенців

12 листопадаа 2018

Житло – переселенцям. На Харківщині покращують умови проживання для тимчасово переміщених осіб. Так, у Красноградському районі нові квартири отримають 12 родин переселенців зі Сходу країни.

Сучасна світла будівля у селищі Дослідне Красноградського району. Складно повірити, але зовсім недавно вона мала геть інший вигляд. У двоповерхівці, де колись знаходився лабораторний корпус дослідної станції сільгоспінституту, не було ані вікон, ані дверей. На будівлю, до якої приємно заходити, вона перетворилася завдяки співпраці з закордонними партнерами. Голова області Юлія Світлична особисто опікується питанням житла для переселенців та веде перемовини з іноземними інвесторами.

Володимир Максим, Красноградський міський голова 

Це реалізований проект разом із нашими партнерами – Українським фондом соціальних ініціатив за підтримки німецького уряду. І я обов’язково хочу сказати, що це долучилися і, я не може не сказати – дякувати своїм соціальним партнерам – німецьким партнерам – державному банку KFW, але я хочу сказати обов’язково добрі слова нашому губернатору Юлії Олександрівні, тому ще без створення того позитивного інвестиційного клімату жодної копійки б сюди не вклали.

Щоб будівля зазнала таких кардинальних змін, було виділено більше 6 мільйонів гривень. Вже 17 листопада соціальне житло для переселенців планують ввести в експлуатацію і передати людям ордери від осель. А це 4 двокімнатні квартири по 45 квадратів  та 8 однокімнатних по 26 квадратних метрів.

У будівлі все нове – і ззовні, і зсередини. Кімнати від підлоги до стелі мають сучасний вигляд – новенька плитка, стеля і стіни.  Помешкання обладнані  необхідною технікою:

Володимир Максим, Красноградський міський голова 

Енергозбереження зроблене, сучасні поставлені вікна, двері, у кожній квартирі є особисті лічильники.    Головне – 12 сімей  вимушено переміщених осіб вони получать тут житло, матимуть нормальні умови.

Будинок перебуватиме у комунальній власності, тож, коли війна закінчиться, завдяки цьому житлу вирішуватимуться соціальні питання жителів Краснограда.

Соціальне житло на Красноградщині – далеко не єдине, яке покращує умови для проживання переселенців на Харківщині. Все це – послідовні кроки реалізації житлової програми для тимчасово переміщених осіб, яка працює у Харківській області – говорить голова області Юлія Світлична.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Допомагаємо людям – житлова програма для переселенців діє. Це гарна і плідна наша співпраця з німецькими партнерами і Українським фондом соціальних інвестицій. За рік плануємо по Харківській області відкрити шість гуртожитків. А це 100 квартир майже для 350 людей. Турбота і справжні  справи – це головна політика, тому будемо продовжувати і підтримувати людей.

Нагадаємо, ключі від перших 10 квартир родинам тимчасово переміщених осіб очільниця області Юлія Світлична передала у Богодухові.

Ірина Дергоусова.