В області перевірили табори відпочинку.

2 Серпня 2018

Перевірки в закладах відпочинку дітей проведені. Відповідні служби знайшли порушення, втім, всі вони були незначні, більш того, значна частина цих порушень вже виправлена.

У таборах Харківщини вже відпочило більше 180 тисяч дітей, це 74% від загальної кількості дітей, більша частина з них – пільговики. Наразі продовжують функціонувати 22 стаціонарних заміських табори і наметове містечко. 19 липня в обласній адміністрації провели засідання через проблеми з відпочинком дітей, які виникали в інших областях країни. Для того, щоб не допустити в Харківській області подібного, без повідомлень в усі табори приїхала перевірка.

Андрій Данілов, начальник відділу пожежної безпеки Головного управління ДСНС України в Харківській області

 Серйозних випадків порушень не зафіксовано, на щастя, надзвичайних ситуацій також не зафіксовано. Щодо тих порушень, що були виявлені, надано приписи і рекомендації, вони частково вже виконані, частково – в стані виконання. Тому сподіваємося, що і надалі у нас все буде добре з відпочинком дітей на базі стаціонарних закладів в Харківській області.

Тетяна Колпакова, в.о. начальника облуправління Держпродспоживслужби

Це порушення правил прибирання, дезрежиму, правил зберігання харчів, порушення правил провітрювання приміщень.  Більшість порушення були ліквідовані в період проведення перевірки.

Пожежні виявили також деякі порушення, але вони не загрожували безпеці та життю дітей.

Андрій Данілов, начальник відділу пожежної безпеки Головного управління ДСНС України в Харківській області  

В першу чергу, звертається увага на пожежні виходи, шляхи евакуації, електромережі, обладнання захисту, працездатність пожежних заходів, це першочергове.

В тих таборах, де є водоймища, обов’язково є рятувальні бригади, які чергують весь час, поки діти біля води, повідомили в ДСНС.

Нагадаємо, перед початком оздоровчої кампанії, губернатор області Юлія Світлична наголосила, що передусім під час відпочинку у таборах має бути забезпечена безпека людей.

Юлія Світлична голова Харківської облдержадміністрації

Наголошую на персональній відповідальності керівників установ, які готуються до прийняття людей, а також керівників органів державної влади щодо відповідності цих установ усім стандартам і нормам відповідно до законодавства України. Ніщо не може загрожувати життю і безпеці громадян.

Анна Почапська, Євген Сєріков.