В області доєдналися до Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля»

5 Грудня 2018

У рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля» у Харкові проходить низка інформаційних та інших заходів, спрямованих на обговорення теми насильства в сім’ї. З січня нинішнього року був прийнятий закон України про запобігання та протидії домашньому насильству. Він відповідає всім європейським стандартам, розказує перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації, а з наступного року покарання за насильство в сім’ї стає більш суворим.

З 11 січня 2019 року вводиться покарання за вчинення домашнього насильства. Кривдників можуть притягнути до громадських робіт на строк від 150 до 240 годин, на них може чекати арешт строком до 6 місяців, обмеження волі до 5 років і найтяжче покарання – позбавлення волі до 2 років. Ступінь покарання визначатиме суд.

Тетяна Бабенко, перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

Є такі обмежувальні заходи, відтепер у законодавстві, як заборона перебування в місці спільного проживання, або як обмеження спілкування з дитиною, якщо це були вчинені дії по відношенню до неповнолітньої дитини, заборона наближатися до постраждалої особи на якусь певну відстань, заборона листування, телефонних переговорів і так далі, і так далі.

Найбільше від насилля в сім’ї потерпають жінки, це близько 96% від усіх випадків. Тетяна Бабенко перераховує спеціальні установи та органи, до яких можна звертатися по допомогу. Це Департамент соціального захисту населення, органи Національної поліції, охорони здоров’я та освіти, центри сім’ї та молоді та інші служби. Існують також харківський міський та обласний комунальні заклади, де жінкам надають повний комплекс соціально-психологічної допомоги.

Тетяна Бабенко, перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

Жінки, які потерпають від насильства, вони приїжджають до цього закладу для отримання соціальних послуг, з ними працюють спеціальні фахівці навчені, з ними працюють психологи, надають допомогу будь-яку. Як інформаційну, так і психологічну, і соціальну, і навіть у нас є такий напрямок, як працевлаштування. Тому що дуже багато випадків саме економічного насильства.

Допомогти у кризових ситуаціях можуть мобільні виїзні бригади, які діють у місті та області, зокрема, в Ізюмі та Лозовій.

Тетяна Бабенко, перший заступник директора Департаменту соціального захисту населення Харківської облдержадміністрації

Чи то за дзвоником поліції, чи від сусідів, чи від самої людини, яка постраждала від насильства, відбувається виїзд і працюють з сім’єю, якщо необхідно передають тут же до органів поліції, якщо треба ізолювати кривдника, це відбувається таким чином, якщо жінці потрібна допомога, видається тут же їм направлення і направляється вона у центр, де надаються усі послуги.

За даними поліції, в області та місті щороку від насильства в сім’ї потерпає до 6000 людей, половина з них – діти. Тетяна Бабенко закликає жертв насильства не боялися звертатися до відповідних установ. Для кривдників же існують громадські організації та заклади при місцевих районних адміністраціях, які проводять корекційні програми. На сьогодні 16 людей визнали, що чинять насильство у сім’ї, звернулися по допомогу та пройшли такі корекційні заняття.

Олена Павличенко, Макс Артамонов.