В області активно оновлюють медичні заклади

27 Серпня 2018

В області активно оновлюють медичні заклади. Один із них – Балаклійська центральна районна клінічна лікарня.  З тим, як ведуться роботи ознайомилась голова Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична, яка побувала у Балаклійському районі з робочою поїздкою.

Олена Захарова разом із двома дітьми – 7-ми місячним Тимофієм і 3-річною Поліною наразі перебувають у Балаклійській лікарні на стаціонарному лікуванні. Жінка говорить – добре пам’ятає, яким заклад був раніше – самій доводилось тут у дитинстві лікуватися. Зараз, говорить відчутні зміни на краще:

Олена Захарова, жителька Балаклії 

Естественно, после того, что было и сейчас, в больницу, конечно, не хочется возвращаться, но в такие условия – почему бы и нет. Тем более, детям интересно, не страшно. Есть игрушки, новое оборудование и мебель, не страшно спать.

Балаклійська центральна районна клінічна лікарня зведена ще 1964 року. У ній кілька відділень, щороку заклад обслуговує близько 14 тисяч пацієнтів не лише з Балаклійського, а й низки інших районів області. Протягом останніх кількох років лікарня активно оновлюється – проводяться ремонтні роботи, встановлюється сучасне обладнання. Головний лікар Марина Руденко каже – такої уваги до закладу раніше не відчували:

Марина Руденко, головний лікар Балаклійської центральної районної клінічної лікарні

Так капітально, щоб від початку до кінця і все взагалі міняти, таке не робилось давно.  За останні роки такої підтримки і такої уваги ми не пам’ятаємо, я працюю в цій лікарні близько 30 років і такої уваги влади, як останні роки, я не пам’ятаю.

Ремонт Балаклійської центральної районної лікарні – частина великої роботи з оновлення медичних закладів, яка проводиться в області – каже голова області Юлія Світлична:

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

У цілому  медичній сфері приділяємо велику увагу по області, цьогоріч заплановано близько 20 об’єктыв капітального ремонту по області, сьогодні знаходимося у Балаклеї. Центральна районна лікарня, яка довго чекала ремонту. І вже четвертий рік робимо і підтримуємо ремонтними роботами. 4 відділення вже відремонтовано. І якісний, і кількісний підхід збережено. Є гарні умови для пацієнтів і лікарів. Є  новітнє медичне обладнання, яке допомагає лікарям і діагностувати, і лікувати.

У цьому році у Балакілйській лікарні капітально оновили анестезіологічне відділення з ліжками інтенсивної терапії. У відділенні зроблений ремонт, встановили нове обладнання, що дозволяє покращити якість лікування. Наприкінці минулого року відремонтували і оснастили новим обладнанням дитяче відділення. Також у лікарні капітально оновили відділення екстреної медичної допомоги та травматологічне відділення, де функціонує унікальний артроскопічний центр, що працює на базі Харківського інституту патології хребта та суглобiв. Наступного року якісні зміни у медичній сфері продовжаться – триватиме капітальне оновлення медичних закладів  – говорить очільниця області – для того, щоб усі жителі Харківської області змогли лікуватися в комфортних умовах:

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Особлива увага буде приділена сільській медицині, це окрема президентська ініціатива. В Балаклії буде збудовано дві нові сільські амбулаторії, а дві вже зазнали ремонту, тому будемо рухатися і далі –  по інших районах Харківської області, для того, щоб люди побачили зміни.

Завдяки реформі децентралізації, ініційованій Президентом, ремонт проводитиметься шляхом співфінансування – на оновлення медичних закладів залучатимуться кошти як з обласного, так і місцевих бюджетів – зазначила керівниця регіону Юлія Світлична.

Ірина Дергоусова, Дмитро Поздняков.