В Обласному центрі культури і мистецтва відкрилась нова експозиція.

28 Вересня 2018

Народні традиції під кутом зору молодих майстрів. У Обласному центрі культури і мистецтва нова експозиція. Її назва – «М. Art» – що, за задумом організаторів, розшифровується як «молодість та мистецтво».

Мета виставки – представити творчість молодих митців Харківської області, які продовжують традиції декоративно-прикладного мистецтва.

Назва проекту «М.Art» невипадково співзвучна з назвою першого весняного місяця – кажуть  автори ідеї виставки:

Оксана Крикунова, провідний методист Харківського обласного центру культури і мистецтва

Звичайно, вбачаючи нашу двомовність, «Март» – це відсилка до першого нашого місяця весни, але ми вирішили відігнати осінню депресію від харків’ян і розповісти про розквіт, про те, що народне мистецтво цікаве не тільки дорослим, досвідченим майстрам, а й майстрам молодим, які починають тільки свій творчий шлях і їм також цікаві традиції, їм цікава автентика.

Вишивка, художній розпис, у тому числі петриківський, в’язання,  різьблення, лялькарство, бісероплетіння, витинанка, лозоплетіння, та інші техніки. Виставка знайомить з творчістю 30 молодих авторів з майже усіх куточків Харківської області. Всього представлено понад 100 робіт. Для декого з учасників експозиції захоплення декоративно-прикладним мистецтвом – це  хобі, для декого це – професія. Наслідуючи традиційне народне мистецтво, творці, досліджують його та доповнюють новим –  у експозиції є і роботи, виконані у незвичній для традиційної народної творчості, техніці  – канзашші.

Оксана Крикунова, провідний методист Харківського обласного центру культури і мистецтва

Це техніка згортування стрічок, це східна техніка. Це не українська, але в ній роблять прикрасу на голову – українські віночки. Раніше такого не було, але майстри вмикають свою креативність і таким шляхом поєднують різні традиції і це сучасність.

Найбільшої популярності серед напрямків декоративно-прикладного мистецтва зараз набули вишивка та петриківський розпис – розповідають у обласному центрі культури і мистецтва. На Слобожанщині дуже багато майстрів зараз захоплюються саме цими напрямками творчості. Втім, роботи у експозиції демонструють, що є молоді майстри, які полюбляють і інші види декоративно-прикладного мистецтва.

Олександр Фролов – професійний скульптор. На виставці представив роботи з дерева. Розповідає –  захоплення скульптурою – родом із дитинства. Майстру подобається працювати з об’ємними формами, ліпити, моделювати. Автор каже – не зважаючи на те, що у студентські роки багато працював з бронзою, колись відкрив для себе такий матеріал як дерево, який став його улюбленим. Ідеї його робіт – каже майстер – підказує сама природа. Саме вона – кращий вчитель для художника – вважає автор:

Олександр Фролов, учасник виставки

Я дерево как-то полюбил больше, оно мне больше дано, т.е. я чувствую через дерево как бы связь с природой. Бывает так, что я смотрю, уже в дереве заложен этот образ изначально, как бы готовая скульптура там спрятана, просто ее как бы немножко извлекаю. К примеру, ветер, допустим вот эта работа.

Олександром вже створений цілий сад скульптур з дерева.  Він також є автором монументу пам’яті солдат, які загинули у роки Другої світової у селі Борщівка Балаклійського району.

Владислава Манн разом із чоловіком представили на виставці інтерактивні іграшки для дітей та дорослих і ляльки-мотанки. Владислава говорить – над роботами працюють удвох. Роблять дерев’яні іграшки, оскільки, каже майстриня, це пов’язано з історією України, до того ж діти полюбляють іграшки з цього матеріалу. Одна з робіт – колодязь. Іграшка інтерактивна – до колодязя навіть можна набирати воду. Владислава каже – вирішили створити саме колодязь, бо зараз у селах та селищах їх залишається все менше. А такі роботи, переконана майстриня, підвищують інтерес як до нашої історії, так і до таких іграшок.

Владислава Манн, учасниця виставки

Непосредственно эта игрушка – это задумка наша с мужем, она несет немножко смысловую философскую нагрузку о том, что мы всегда стоим перед выбором, иногда нам нужно сделать что-то хорошее, но что-то темное может нас потянуть в плохую сторону и она наглядно показывает, что выбор каждый делает сам.

У рамках виставки відбудуться творчі зустрічі з авторами робіт. Познайомитись з творчістю молодих майстрів Харківщини, які працюють у різних напрямках декоративно-прикладного мистецтва, можна до 15 листопада у обласному центрі культури і мистецтва

Ірина Дергоусова, Дмитро Поздняков.