В інституті національної пам’яті назвали рішення про перейменування проспекту Григоренка незаконним

29 Лютого 2020

В інституті національної пам’яті назвали рішення про перейменування проспекту Григоренка незаконним. Нагадаємо, напередодні міськрада знову присвоїла проспекту ім’я маршала Жукова. Справою будуть займатися правоохоронні органи.

Український інститут національної пам’яті назвав рішення про перейменування проспекту Петра Григоренка на маршала Жукова незаконним. Двадцять шостого лютого на черговій сесії міської ради «за» перейменування проспекту проголосували п’ятдесят два депутати, вісім – були проти.

Геннадій Кернес, Харківський міський голова

З військової точки зору маршал Радянського Союзу Жуков брав участь у плануванні і проведенні наступательних операцій на Курській дузі, у битві за Дніпро, Карпатській операції, внаслідок чого завершилося визволення всією території України.

В інституті національної пам’яті наголосили, що рішення є незаконним, адже згідно з законом України «Про декомунізацію», забороняється привласнювати об’єктам топоніміки імена або псевдоніми осіб, які займали керівні посади в Комуністичній партії і вищих органах Радянського Союзу.

Марія Тахтаулова, начальниця північно-східного відділу Українського інституту національної пам’яті

Петро Григоренко – теж учасник Другої світової війни, він також брав участь у вигнанні нацистів і співставляти ці дві постаті, як на мене, це недоречно з моральної точки зору. Петро Григоренко – відомий дисидент, який захищав права кримсько-татарського народу. Оці всі маніпуляції стосовно того, що таким чином ми вшановуємо пам’ять про Другу світову, ну це є, дійсно, маніпуляції з огляду на те, що особа самого Жукова є дуже контраверсійною.

Проспект маршала Жукова перейменували на честь Петра Григоренка у рамках закону «Про декомунізацію» у 2016 році. Минулого року на сайті міськради з’явилася петиція з проханням повернути попередню назву проспекту. Її підтримало понад п’ять тисяч осіб, а депутати міськради проголосували за зміну назви. Однак, суд визнав рішення незаконним.

В інституті національної пам’яті зазначили, що будуть звертатися до правоохоронних органів та наполягатимуть  на персональній відповідальності усіх причетних до порушення закону осіб.

Ксенія Ручка, Євгеній Карпенко.