В ХНУРЕ урочисто відкрили науковий парк «Синергія»

9 Квітня 2019

Півтори тисячі квадратних метрів інноваційного простору у стилі «лофт», з надсучасною технікою. В університеті радіоелектроніки урочисто відкрили науковий парк «Синергія». Це – аудиторії з потужними комп’ютерами, лабораторії віртуальної реальності, власний кінотеатр і багато іншого для розвитку сучасного IT-фахівця.

Потужні комп’ютери, лабораторія мульти-де, віртуальної реальності, клас робототехніки та власний кінотеатр. Це – далеко не усе, що є в науковому парку «Синергія». Його площа  – понад півтори тисячі квадратних метрів.

Вадим Хачатрян, директор наукового парку «Синергія»

Это реальный хаб для студентов – напичканный современной техникой, это видео-стены, это интересные площадки для реализации своих идей, кинотеатры, это робототехника, мульти-д. ВУЗ сотрудничает со всеми IT- компаниями, и «Синергия» тоже становится автоматически парнтером этих IT-компаний.

На урочисте відкриття наукового простору завітала голова області Юлія Світлична. Вона привітала науковців та студентів з цією, визначною для вишу подією.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Я бажаю, щоб  з ваших стін випускалися тільки яскраві імена, фахові спеціалісти, які досягали фахового і світового результату.

Саме губернаторка допомогла знайти інвесторів для проекту – каже проректор вишу Василь Россіхін. Шлях до відкриття тривав усього близько року.

Василь Россіхін, проректор ХНУРЕ з інноваційно-корпоративної роботи та адміністрування

З моменту, коли було досягнуто благословіння від усіх засновників – обласної адміністрації, згода Міністерства – ми відкриті, і для студентів університету і новаторів, які проживають у Харківській області та Україні та хочуть творити задля розвитку української науки.

Юлія Світлична зазначила – такий науковий парк відкриває перед студентами ще більше можливостей. А ще – розкриває їх потенціал.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Повністю парк оснащений сучасними технологіями, а студенти матимуть можливість займатися, а після – у другій половині дня – надавати новий поштовх своїм креативним ідеям. Що потрібно сучасному студенту – це нормальна, якісна, конкурентна, наукова база, гарні умови і можливість провадили свої ідеї у життя. Це є на базі наукового парку «Синергія».

Очільниця області зазначила – буде і надалі підтримувати розвиток університету.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

ВУЗ розвивається, ми вже поговорили з ректором – на виході подвійні дипломи, і я впевнена, що наша молодь буде знаходити себе в нашій державі. Саме тут.

Студенти вишу кажуть – відкриття такого парку у їх альма-матер відкриває для них ще ширші перспективи у професії програміста. Так, вони мають змогу навчатися на найсучасніших комп’ютерах.

Микита Тира, студент

Це допоможе нам навчатися, дізнаватися більш нового про програми, тому що тут більш потужніші комп’ютери, можливість брати участь у курсах, наприклад, з веб-розробки, або з програмування.

Катерина Луніна, студентка

Техніка – вона дуже нова, і це дозволяє використовувати нові інновації.

Усього в науковому парку «Синергія»  20 аудиторій. До обіду їх будуть використовувати для лекцій, а після – для втілення власних проектів молодих фахівців та відпочинку.

Кристина Загребельна, Євген Сєріков.