В Харківському театрі для дітей та юнацтва пройшов вечір пам’яті Ірини Губаренко

29 листопадаа 2019

В Харківському театрі  для дітей та юнацтва пройшов вечір пам’яті української поетеси, композитора і театрального діяча Ірини Губаренко – “Вісім листів про театр”. Колеги та друзі поділилися спогадами про видатну харків’янку.

Ірина Губаренко народилася у  відомій театрально-музичній родині Черкашиних-Губаренко. Великий вплив на її виховання мав дід – режисер, актор-“березілевець” та театральний педагог Роман Черкашин, який працював з Лесем Курбасом та бабуся – актриса Юлія Фоміна. Все своє життя Ірина присвятила роботі в театрі для дітей та юнацтва.

Андрій Гапанович, директор Харківського театру для дітей та юнацтва

Она безумно любила наш театр. Она была замечательным режиссером и прекрасным человеком. До сих пор идут спектакли, где идут её песни, я пою ее песни, играю Гудвина и в Лесовой песни и еще ряд спектаклей.

Головний режисер театру Андрій Лебедь не встиг попрацювати з відомою театральною діячкою Іриною Губаренко, проте, зараз працює з матеріалами, які залишала після себе Ірина Губаренко.

Андрій Лебедь, головний режисер Харківського театру для дітей та юнацтва

Те  спектакли, которые звучала музыка Губаренко, они выигрывали, и не только музыка, и как с человеком хотелось пообщаться, мне к сожалению не удалось поработать, но теперь работаем с материалом который остался.

Ірина  створювала музику до вистав протягом двадцяти років. За роки роботи в театрі нею було озвучено понад 20 постановок театру. Захоплювалася режисурою, з акторами  свого театру підготувала кілька самостійних робіт, які були показані в Харкові і в Києві. Крім театральної музики Губаренко написала кілька десятків романсів і пісень на власні тексти. Її перу належать симфонічна поема «Ахтамар», низка камерних музичних творів — фортепіанні прелюдії, вокальні цикли, соната для гобоя, рок-опера «Соляріс».

Ольга Двойченкова, заслужена артистка України 

Она была полностью театральным человеком – душой театра. Она была каждый день в театре, с утра до вечера.  Ей было всё интересно – все репетиции, она просто тут находилась.

Останні роки життя вона активно займалася театральною критикою, друкувалася в газетах, працювала над кандидатською дисертацією. Але пішла з життя у віці 45 років – у 2004 році. На вечері пам’яті зі сцени прозвучали твори Ірини Губаренко, рецензії на вистави, записи з її щоденника у виконанні артистів театру – її друзів.

Анна Почапська, Дмитро Поздняков