В Харківській області будуть проходити аудити бюджетних коштів

В Харківській області будуть проходити аудити бюджетних коштів
11 Травня 2018

Об’єднаним територіальним громадам та мерам міст регіону розкажуть про ефективне використання бюджетних коштів. Про це говорили у ході зустрічі губернатора області Юлії Світличної з головою Рахункової палати України Валерієм Пацканом.

Валерій Пацкан, голова Рахункової палати України

Останній контрольний захід, який провели, – це моніторинг цих коштів, які залишаються на залишках у мерів та ОТГ – 24 мільярди. Хтось по-різному може трактувати цю цифру. Я погоджуюсь, як колишній банкір, що гроші повинні гроші робити. Вони не повинні просто лежати на рахунках, а повинні щось заробляти. Але не використовувати ці кошти в частині розбудови міст, інфраструктури – це так само є злочином.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Рахункова палата – найвищий орган, який контролює використання і надходження фінансових ресурсів. Особливо це важливо сьогодні, коли збільшуються місцеві бюджети, коли на місця з державного бюджету передаються великі грошові ресурси – якісний аудит повинен бути. І таку практику підтримую. Головне – це користь державі, тому що якісне використання надає можливість більше зробити на місцях, більше побудувати, і це відповідно перекладається на соціально-економічний розвиток кожного регіону.

Також очільниця області та керівник Рахункової палати обговорили напрямки подальшої співпраці. За словами Валерія Пацкана, в Харківській області будуть проходити аудити, аби бюджетні кошти в регіоні використовувались максимально ефективно та прозоро. Також велика увага приділятиметься використанню фінансів органами місцевого самоврядування. Зокрема незабаром, за підтримки німецьких партнерів міським головам та об’єднаним територіальним громадам розповідатимуть, як ефективно використовувати кошти на місцях.