Уряд США зацікавлений у розвитку територіальних громад на Харківщині

Уряд США зацікавлений у розвитку територіальних громад на Харківщині
24 Квітня 2018

Процес децентралізації на Харківщині триває. Нагадаємо, за даними Міністерства регіонального розвитку, Харківщина стала кращою серед інших областей України за активізацією процесу об’єднання територіальних громад. За словами першого заступника губернатора, майже весь регіон охоплений планом формування територій громад області. Говорили про децентралізацію і з американськими партнерами.

Уряд США зацікавлений у підтримці процесу децентралізації на Харківщині. Про розвиток територіальних громад, їх об’єднання та  перспективи таких змін голова області Юлія Світлична говорила сьогодні з американськими партнерами.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

На сьогодні вже 16 територіальних громад, об’єднаних територіальних громад є на мапі Харківської області. Відбудуться вибори, і ми сподіваємось, що громадяни Харківської області, жителі Харківської області оберуть сильних, відповідальних і потужних голів. Безумовно, для того, щоб і громада була відповідальною, і сильною, і керівники були такими ж на рівні громади, потрібно проводити усілякі тренінги, а також усілякі програми, які нададуть можливість якомога ефективніше, використовувати ті ресурси, які надаються державою на місцях.

Відповідальні та досвідчені партнери, які допомагають процесам реформування, стають запорукою успіху при втіленні новацій у життя, підкреслила Юлія Світлична.

Юлія Світлична, голова Харківської облдержадміністрації

Я впевнена, що цей проект, як і низка інших проектів, які ми запроваджували із посольством США, і з Агентством розвитку USAID, будуть такі ж успішні. Ми на вірному шляху, наші люди хочуть об’єднуватися і хочуть економічного зростання, ми, звичайно, як територіальна влада будемо допомагати і надавати усіляку підтримку і робити все, щоб Харківський регіон і в подальшому розвивався, зростав і мав змогу бути першим серед усіх регіонів України.

У свою чергу важливість розвитку громад в Україні та, зокрема, на Харківщині підкреслив керівник програми DOBRE в Україні Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Беррі Рід. Нагадаємо, цей проект працює у нашій країні вже кілька років.

Беррі Рід, керівник програми DOBRE в Україні Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

Вы знаете, что у американского правительства уже сложились долгие хорошие отношения с Харьковской областью. И действительно, когда Харьковская область была избрана одной из тех областей, где будут проводиться проекты «Добре», мы были рады этому.

Дуже важливо, підкреслив Бері Рід, що зараз весь процес прийняття рішень та відповідальність за ці рішення переноситься на місця.

Беррі Рід, керівник програми DOBRE в Україні Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

И, действительно, в этом случае все громады на своем уровне могут сами решить для себя, что им нужно, что они хотят реализовывать и каким образом они могут участвовать в тех решениях, которые будут приниматься на более высоком уровне.

Нагадаємо, програма DOBRE спрямовує більшу частину технічної та фінансової допомоги на місцевий рівень, зокрема – створюючи умови для нових об’єднаних територіальних громад (ОТГ), які дозволяють краще управляти ресурсами, підвищити якість комунальних послуг, стимулювати місцеву економіку та підвищити ініціативність самих громадян. Влітку цього року до програми мають доєднатися ще 25 територіальних громад по всій країні, кілька з них і на Харківщині.

Зараз у Харківській області до програми залучені Мереф’янська міська, Роганська селищна та Старосалтівська селищна ОТГ.

 


Speak Your Mind

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

XHTML: You can use these tags: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>