Управління Держпраці у Харківській області підбило підсумки роботи

12 Липня 2019
Ліквідація тіньової зайнятості, сплата податків та проблема заборгованості на підприємствах. Управління Держпраці у Харківській області підбило підсумки роботи за перше півріччя. У виїзному засіданні колегії взяли участь керівники та працівники відомства, роботодавці, а також представники Харківської облдержадміністрації. 
 
Детінізація ринку зайнятості та ліквідація такого явища, як виплата зарплат у конвертах – одна із головних задач роботи Держпраці. Найбільш ризиковані галузі, де  часто робітники працюють нелегально – це будівництво, сфера послуг, торгівля та сільське господарство.
Олена Петренко, заступник начальника Головного управління Держпраці у Харківській області
Протягом першого півріччя 19 року головним управлінням здійснено 229 перевірок з питань легалізації зайнятості, було виявлено 848 працівників, які були допущені до роботи без належного оформлення трудових відносин, з них 614 працювали взагалі без оформлення трудового договору, 267 виконували роботу на підставі цивільних договорів. Накладено 81 штрафну санкцію на суму 66,5 мільйонів гривень
Така активна робота у напрямку скорочення тіньової зайнятості напряму пов’язана із реалізацією Пенсійної реформи. Якщо людина офіційно працює, то вона у майбутньому буде отримувати гідну пенсію – ту, на яку собі заробить протягом життя.
Володимир Рожанський, начальник Головного управління Держпраці у Харківській області
Если человек работает официально, ему насчитывается пенсионный стаж и легальная пенсия. Потому что время, к сожалению, быстро проходит, а потом люди удивляются – мы работали нелегально и у нас нет пенсии. К сожалению,это их выбор и я считаю его не правильным.
Не менш вагома причина працювати легально пов’язана із професійним травматизмом, говорить Володимир Рожанський.
Володимир Рожанський, начальник Головного управління Держпраці у Харківській області
Какая-то травма на работе или человек погибает на работе –он и его семья не получает никаких социальных выплат, то есть он имеет статус социальнонезащищенного человека. Все мы должны заботиться о безопасном труде и в случае возникновения такой внештатной ситуации – человек должен получить выплаты.
Існує на Харківщині і проблема із затримкою виплати зарплат. Це питання на колегії підняв заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк. На сьогодні заборгованість із зарплатні складає майже 300 мільйонів гривень.
Михайло Черняк, заступник голови Харківської облдержадміністрації
Я зазначаю, що більшість  майже 230 мільйонів гривень – це саме борг по державним підприємствам. А більша частина з цієї суми – це Харківський авіаційний завод, який сьогодні не працює. Нас це турбує,  але ми в межах своєї компетенції приймаємо рішення та працюємо, щоб вирішити цю проблему. Ми звертаємось до органів центральної виконавчої влади, сьогодні це переважно «Укроборонпром», який керує на цих підприємствах. І для нас це дуже важливо, тому що там працюють харків’яни, люди які живуть на території області і міста Харкова і ми займаємося цією проблематикою, щоб люди отримали ту заробітну плату, яку вони заробили. І не просто отримали, а щоб з неї були відрахування
Попри те, що обласна адміністрація не є суб’єктом управління підприємств боржників, питання виплат заробітної плати людям знаходиться на особистому контролі керівниці регіону Юлії Світличної.
Юлія Котелевська, Дмитро Поздняков