Укус звичайного комара може стати збудником рідкісної хвороби

Укус звичайного комара може стати збудником рідкісної хвороби
14 Травня 2018

У Дергачівському районі жінка звернулася до лікарні зі скаргами на припухлість в області грудної клітини. Виявилося – у її тілі  оселився паразит. Дирофіляріоз у перекладі – «зла нитка». Хвороба, під час якої у тіло людини потрапляє личинка, яка згодом перетворюється у хробака, який може досягати у розмірах до тридцяти сантиметрів.

Цього хробака витягли з коліна жінки минулого тижня у обласній інфекційній лікарні.  Вагітна жінка скаржилася на дивну пухлину, яка рухалася. У лабораторії кафедри медичної паразитології таких експонатів вистачає. Всі вони колись жили у тілах людей.

– Это деляфилярия репенс. В первом случае ее длина 16 сантиметров.  Второй случай – 11, 5 сантиметров.

Любов Скорик, старший викладач кафедри медичної паразитології та тропічних захворювань

Этих дирофилярий нам доставили пациенты после хирургического удаления. Обычно в организм человека попадает только одна личинка, редко – две, а еще реже – 4 паразита.

Заразитися дирофіляріозом людина може через укус звичайного комара. Переносником хвороби є тварини – собаки та коти. Комар кусає хвору тварину та заражається сам, а далі, кусаючи людину, заносить інфекцію у її організм. Інкубаційний період може тривати від одного місяця до року.

Наталя Черодайкіна, лікар-паразитолог ДУ «Харківський обласний лабораторний центр»

Чаще всего люди замечают, что у них дирофиляриоз, когда появляется припухлусть. Они ощущают чувство шевеления в области этой припухлости. Или покраснение. Или припухлость похожа на фурункул. Может быть зуд. Общее состояние больных почти не страдает.

Всього у світі розрізняють близько двадцяти видів дирофілярій. В Україні їх всього дві – «дирофілярія імітіс» та дирофілярія репенс». Саме остання несе загрозу для людини. Вона може сягати у розмірах до тридцяти сантиметрів та найчастіше оселяється в очах або на обличчі.

Тунзала Велієва, доцент кафедри медичної паразитології та тропічних захворювань

Паразит под кожей способен передвигаться, и в течении двух суток он способен передвигаться на расстояние 30 см. Но эти паразиты в организме человека растут, но не размножаются.

За даними Харківського обласного лабораторного центру, щорічно на Харківщині реєструють  до п’ятнадцяти  випадків захворювання дирофіляріозом. Та це лише офіційні дані. На кафедру паразитології та тропічних захворювань за перший квартал цього року звернулися більше десятка людей із дирофіляріями. Основний пік захворюваності приходиться на весняно-літній період. Аби не стати домівкою для паразита, лікарі радять захищати себе від укусів комах.

Юлія Котелевська, Євген Сєріков